فراخوان ملی پرسش مهر 19به مدارس خارج از کشور

بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش با موضوع «تاکید بر استمرار اجرای پرسش مهر »رئیس‌جمهور محترم ،  و با هدف پرورش روحیه مشارکت‌جویی‌، پرسشگری و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری ، شیوه‌نامه اجرایی نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر که در سطح دانش‌آموزان سراسر کشور و مدارس ایرانی در خارج از کشور و فرهنگیان ابلاغ می گردد.

ضوابط و شرایط برگزاری :

موضوع : «پارسال چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و امسال چه انتظاراتی در این زمینه دارید؟» دانش‌آموزان پاسخ دهند که چه کسی و کدام معلم بیشتر به آن‌ها در زمینه مهارت‌آموزی کمک کرد و به نظر آن‌ها کدام مهارت‌ها بیشتر برای آینده زندگی آن‌ها مفید بوده و به کار می‌آید و مهم است؟

مخاطبین :

  1. دانش‌آموزان دختر و پسر همه دوره‌های تحصیلی (به جز دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی)؛
  2. معلمان کلیه دوره‌ های تحصیلی ؛

تذکر 1- کلیه معلمان و دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم و دانش‌آموزان متوسطه دوره اول (فقط در رشته سرود همگانی ) از سطح مدرسه تا کشور و سایر مخاطبین تا سطح مدرسه  / منطقه و استان شرکت می‌نمایند .

تذکر2- مدیران ، معاونین ، مربیان ، مشاوران تربیتی ـ تحصیلی و شغلی نیز مشمول بند 2 می‌باشند .

عناوین و رشته‌های مسابقه :

1- فرهنگی : ادبی ( سخنوری ،  شعر ، داستان کوتاه ) ، رسانه و فضای مجازی ( وب نوشت ) ؛

هنری : هنرهای دستی و تجسمی ، گرافیک ( تصویرسازی ، پوستر ، عکاسی ) طراحی ،  نقاشی ، خوشنویسی ، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه ( فیلم کوتاه مستند ، داستانی ، پویانمایی ) ، نمایشنامه‌نویسی ( ویژه فرهنگیان) ، هنرهای آوایی ( سرود همگانی )

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ تا ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ مشاهده
اطلاعیه مهم دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش در خصوص مصاحبه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور

تکمیل فرم های دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش توسط پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور الزامی می باشد.

به نقل از دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش کلیه پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور در شال 1397 موظفند حداکثر ظرف مدت 10 روز از زمان انتشار این اطلاعیه ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه هیأت مذکور به نشانی www.gozinesh.medu.ir از نمونه فرم اطلاعات فردی بارگذاری شده در پایگاه پرینت تهیه نموده و پس از تکمیل توسط خود و همسر(در صورت فرهنگی بودن) به طور مجزا به همراه دو قطعه عکس پشت نویسی شده و تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به طریق مقتضی به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل خدمت که نشانی آن نیز در پایگاه مذکور درج گردیده است تحویل و رسید دریافت نمایند.

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ تا ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ مشاهده
آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور

بدینوسیله به اطلاع کلیه همکاران فرهنگی می رساند سامانه ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون  اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مربوط به سال تحصیلی98- 1397 به بعد رأس ساعت 17 روز شنبه مورخ 1 اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می نماید.

متقاضیان شرکت در آزمون  اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تنها می توانند از طریق مراجعه به سامانه  اینترنتی به  آدرس eazam.medu.ir   و با استفاده از نام کاربری و گذرواژه سامانه همگام و یا فیش حقوقی خود نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

لذا خواهشمند است همکاران داوطلب شرکت در آزمون  اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور پس از مطالعه دقیق شیوه نامه و ضوابط ثبت نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که به شماره 2106 مورخ 15/1/1397 دفتر وزارتی  به کلیه ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده است و پس از اطمینان از احراز شرایط مندرج  در شیوه نامه مذکور نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

لینک ورود به سامانه ثبت نام

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ تا ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ مشاهده
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور

داوطلبان آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشورمی توانند از ساعت 14 عصر روز دوشنبه مورخ 17 لغایت 20 اردیبهشت ماه به سامانه ثبت نام آزمون اعزام مراجعه و کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند.

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده  آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور داوطلبان از ساعت 14 عصر روز دوشنبه مورخ 17 لغایت 20 اردیبهشت ماه می توانند به سامانه ثبت نام آزمون اعزام مراجعه و کارت ورود به جلسه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور را دریافت نمایند.

*******************************************

لازم به ذکر است آن دسته  از فرهنگیان گرامی که در هنگام ثبت نام گزینه انتخاب زبان خارجی برای آنها غیر فعال بوده است باید قبل از دریافت کارت زبان خارجی آزمون را در محل مشخص شده تعیین نمایند و سپس امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای ایشان فراهم می باشد.

 در ضمن متقاضیانی که ثبت نام نموده اند ولی امکان پرداخت هزینه ثبت نام برای ایشان میسر نبوده است باید قبل از دریافت کارت با ورود به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک هزینه مذکور را پرداخت و سپس امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای ایشان فراهم می باشد.

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ تا ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ مشاهده
اطلاعیه مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور که درتاریخ مقرر در آزمون مذکور ثبت نام نموده اند، می‌رساند که آزمون ذیربط صبح روز جمعه مورخ 1397/2/21 در 67 حوزه امتحانی سراسر کشور  راس ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

الف‌ - نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

داوطلبان گرامی می توانند از روز 17 لغایت ساعت 24 روز پنجشنبه مورخ 20 اردیبهشت ماه با ورود به سامانه ثبت نام آزمون به آدرس http://eazam.medu.ir  و وارد نمودن کاربری و کلمه عبور خود نسبت به ورود به سامانه اقدام نموده و پس از ورود در قسمت مدیریت بر روی آیکون پرینت کلیک نموده و نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. 

لازم به ذکر است آن دسته  از فرهنگیان گرامی که در هنگام ثبت نام گزینه انتخاب زبان خارجی برای آنها غیر فعال بوده است باید قبل از دریافت کارت زبان خارجی آزمون را در محل مشخص شده تعیین نمایند و پس از این کار امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای ایشان فراهم می باشد.

توجه:  آن دسته از داوطلبان که موفق به پرداخت وجه ثبت نام نشده بودند  تنها تا ساعت 24 روز پنجشنبه مورخ 20 اردیبهشت ماه امکان پرداخت وجه از طریق درگاه الکترونیکی و دریافت کارت خود را دارند.

ب- زمان و محل برگزاری آزمون 

آزمون کلیه داوطلبان صبح روز جمعه مورخ 1397/2/21  برگزار می‌گردد و فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 7:30 صبح آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان راس ساعت 8:20 صبح بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند. آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج گردیده است.

ج ـ  تذکرهای‌ مهم‌

1-در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

2-در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس‌ ساعت‌ 8:20 (هشت و بیست دقیقه) بسته خواهد شد لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

3-هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.

4- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب،هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رفتار خواهد شد.

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ تا ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ مشاهده
اطلاعیه برنامه امتحانات هماهنگ و نهایی شهریورماه 1397

 برنامه امتحانات هماهنگ و نهایی شهریورماه 1397 تمامی پایه های دوره تحصیلی ویژه دانش آموزان مدارس روزانه، داوطلب آزاد و مدارس آموزش از راه دور خارج از کشور به سرپرستی های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابلاغ گردید. داوطلبان گرامی می توانند جهت آگاهی بیشتر برنامه امتحانات را از لینک ذیل دریافت نمایند.

 

 دریافت برنامه امتحانات

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ تا ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ مشاهده
اطلاعیه مرکز امور بین الملل در خصوص آزمون اعزام فرهنگیان.

بدینوسیله به اطلاع کلیه فرهنگیان گرامی می رساند پیرو بخشنامه شماره 2106 مورخ 1397/1/15 دفتر وزارتی شیوه نامه و ضوابط ثبت نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سال تحصیلی 98-97 به بعد به کلیه ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده است. شایان ذکر است که تنها ملاک عمل در اجرای ضوابط ثبت نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شیوه نامه پیوست بخشنامه مذکور می باشد. علاقمندان به دریافت و مطالعه شیوه نامه نیز می توانند با استفاده از لینک ذیل شیوه نامه مذکور را دریافت نمایند. لازم به ذکر است شیوه نامه به صورت روان و کامل تدوین گردیده است ولی در صورت نیاز به سوال فرهنگیان گرامی تنها می توانند به ادارات کل آموزش و پرورش استان محل خدمت خود مراجعه نمایند.

 

برای دریافت متن شیوه نامه اینجا کلیک کنید.

  •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ تا ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ مشاهده