23 جمادی‌الثانی 1441

فراخوان ملی پرسش مهر 19به مدارس خارج از کشور

بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش با موضوع «تاکید بر استمرار اجرای پرسش مهر »رئیس‌جمهور محترم ،  و با هدف پرورش روحیه مشارکت‌جویی‌، پرسشگری و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری ، شیوه‌نامه اجرایی نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر که در سطح دانش‌آموزان سراسر کشور و مدارس ایرانی در خارج از کشور و فرهنگیان ابلاغ می گردد.

ضوابط و شرایط برگزاری :

موضوع : «پارسال چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و امسال چه انتظاراتی در این زمینه دارید؟» دانش‌آموزان پاسخ دهند که چه کسی و کدام معلم بیشتر به آن‌ها در زمینه مهارت‌آموزی کمک کرد و به نظر آن‌ها کدام مهارت‌ها بیشتر برای آینده زندگی آن‌ها مفید بوده و به کار می‌آید و مهم است؟

مخاطبین :

  1. دانش‌آموزان دختر و پسر همه دوره‌های تحصیلی (به جز دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی)؛
  2. معلمان کلیه دوره‌ های تحصیلی ؛

تذکر 1- کلیه معلمان و دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم و دانش‌آموزان متوسطه دوره اول (فقط در رشته سرود همگانی ) از سطح مدرسه تا کشور و سایر مخاطبین تا سطح مدرسه  / منطقه و استان شرکت می‌نمایند .

تذکر2- مدیران ، معاونین ، مربیان ، مشاوران تربیتی ـ تحصیلی و شغلی نیز مشمول بند 2 می‌باشند .

عناوین و رشته‌های مسابقه :

1- فرهنگی : ادبی ( سخنوری ،  شعر ، داستان کوتاه ) ، رسانه و فضای مجازی ( وب نوشت ) ؛

هنری : هنرهای دستی و تجسمی ، گرافیک ( تصویرسازی ، پوستر ، عکاسی ) طراحی ،  نقاشی ، خوشنویسی ، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه ( فیلم کوتاه مستند ، داستانی ، پویانمایی ) ، نمایشنامه‌نویسی ( ویژه فرهنگیان) ، هنرهای آوایی ( سرود همگانی )