10 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۱۳:۴۰:۲۶
کد مطلب:  1079144
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تشریح کرد؛
جزییات پرداخت عیدی به دانشجو معلمان/70 هزار دانشجو معلم مشمول دریافت عیدی می‌شوند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع جزییات پرداخت عیدی به دانشجو معلمان را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار با اشاره به چگونگی پرداخت عیدی به دانشجو معلمان اظهار کرد: آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک دستگاه اجرایی در مقام تفسیر قانون نیست و ما ملزم به اجرای قوانینی هستیم که به تصویب مراجع ذی‌ربط ازجمله دولت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش‌وپرورش رسیده است.

وی افزود: پرداخت عیدی به دانشجو معلمان بر اساس مصوبه هیات وزیران است که هرساله ابلاغ می‌شود و میزان پرداخت در آن به‌طور شفاف توضیح داده می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خاطرنشان کرد: در این مصوبه شرط پرداخت عیدی به کارکنان دولت، اشتغال به خدمت تمام‌وقت است و دانشجو معلمان در وزارت آموزش‌وپرورش اشتغال به تحصیل‌ دارند و اشتغال به کار محسوب نمی‌شود و براساس این مصوبه و بدون مجوز قانونی ما نمی‌توانستیم عیدی پرداخت کنیم و بخشنامه‌ای که قبلاً به استان‌ها ارسال کردیم براساس بند "1" همین مصوبه بوده است.

الهیار بابیان اینکه در مصاحبه‌های قبلی به جامعه دانشجو معلمان گفته بودم که اگر مجوز قانونی را داشته باشیم آمادگی پرداخت را داریم، گفت: این موضوع مطرح و پیگیری شد تا اینکه در نامه‌ای که به وزارت آموزش‌وپرورش داده شد، دانشجو معلمان را مشمول و مصداق بند "1" مصوبه هیات وزیران دانست و پرداخت عیدی به آنان را جایز دانست که برای ما حجت است و در حال حاضر همکاران نحوه انجام کار را برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: به دانشجو معلمان مانند سایر کارکنان و به نسبت اشتغال به تحصیلی که دارند، عیدی پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد:70 هزار دانشجو معلم مشمول دریافت عیدی هستند، که 45 هزار نفر از آنان تمام‌وقت می‌باشند و عیدی کامل دریافت خواهند کرد.

الهیار ادامه داد: 25 هزار نفراز دانشجو معلمان نیمه‌وقت هستند که از اشتغال به تحصیل تمام‌وقت فاصله گرفته‌اند و متناسب با همان و بر اساس مجوزهای موجود پرداخت عیدی به آنان نیز صورت خواهد گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع در پایان با اشاره به دانشجو معلم تمام‌وقت و نیمه‌وقت، گفت: دانشجو معلم تمام‌وقت دانشجویی است که به‌طور کامل در دانشگاه فرهنگیان اشتغال به تحصیل دارد و دانشجو معلم نیمه‌وقت دانشجویی است که دوران تحصیل وی تمام‌شده و بخش از واحدهای درسی‌اش باقی‌مانده است.

به اشتراک بگذارید :