11 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ ۱۰:۳۳:۳۰
کد مطلب:  1164807
دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
ائتلاف انسان دوستانه جهانی آیسسکو( کمپین 50میلیون دلاری) برای کمک به کاهش انتشار ویروس کرونا

غلامرضا کریمی دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو با اعلام این خبر افزود: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام، آیسسکو، تمام توان خود را بسیج کرده است تا درمتوقف کردن همه گیری ویروس کرونا سهیم باشد و در این جهت تلاشهای برجسته و قابل توجهی به انجام رسانده است. در همین راستا، این سازمان اقدام به تشکیل یک ائتلاف انسان دوستانه جهانی برای مبارزه با انتشار کرونا نموده است تا اثرات کنونی و آینده این ویروس را درجهان اسلام کاهش داده و متوقف کند. وی گفت: این ائتلاف، که درقالب یک کمپین 50 میلیون دلاری فعالیت خود را آغاز کرده و مورد استقبال گسترده سازمان ها و مؤسسات بین المللی قرارگرفته است، با هدف کمک به کشورهای فقیر ایجاد شده تا از انتشار این ویروس جلوگیری کرده و بر این بحران غلبه نمایند.

 به گفته کریمی، فعالیت های این ائتلاف دربرگیرنده پروژهای میدانی مکمل، برنامه های اجرایی، راهبردهای آینده نگر برای جهان اسلام و شرکتهای تأمین مالی می باشد تا جهان اسلام را قادر سازد با چالش های موجود، در خلال همه گیری ویروس و بعد ازآن، مقابله نماید و برخی از برنامه های آن شامل، ارائه تجهیزات هوشمند و فناورانه آموزش از راه دور به کشورهای عضو، تأسیس آزمایشگاه های تست غربالگری ویروس کرونا، ساخت دستگاههای ارزان قیمت تهویه و ضدعفونی و تأسیس صندوقی برای تأمین بودجه طرح ها و برنامه هاست.

 دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو از سازمانها، نهادها، شرکتها، بانکها و سایر فعالان حوزه های اقتصادی و اجتماعی و بشردوستانه کشورمان دعوت کرد تا به این ائتلاف بپیوندند و در این حرکت عظیم جهان اسلام در مبارزه با این بلای خطرناک سهیم باشند.

غلامرضا کریمی اضافه کرد: شرح کامل اهداف، برنامه ها، و فعالیتهای این ائتلاف بر روی سایت آیسسکو به آدرس www.icesco.org و نسخه فارسی آن نیز در سایت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وکمیسیون ملی آیسسکو به آدرس های  https://mbm.medu.ir  و  https://isesco.medu.ir قابل دسترسی است و کمیسیون ملی آیسسکو واقع درسعادت آباد، میدان فرهنگ، به شماره تلفن های 22066573 و 09127386461 آمادگی دارد تا نام و مشخصات علاقه مندان به پیوستن به این ائتلاف را دریافت و به سازمان آیسسکو در مراکش اعلام نماید.

به اشتراک بگذارید :