11 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ۱۱:۴۳:۴۳
کد مطلب:  1165802
دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
شرایط شرکت در دریافت جایزه 200 هزار دلاری آیسسکو

.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو، درخصوص شرایط و جزئیات دریافت جایزه 200 هزاردلاری آیسسکو برای کشف داروی موثریا واکسن کرونا، که پیش از این اعلام شده بود، گفت: این جایزه درپاسخ به درخواست سازمان جهانی بهداشت از جامعه جهانی مبنی بر«استفاده ازهر فرصتی برای ریشه کنی، مهار، مبارزه و تأخیر درانتشار ویروس و کاهش تأثیر آن»  از طرف سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (آیسسکو) تعیین شده است.

 وی  درخصوص نحوه شرکت برای اخذ این جایزه و انتخاب برندگان  گفت: انتخاب برنده جایزه توسط کمیته گزینش صورت خواهد گرفت که مرکب از اعضای ذیل می باشد:

 1. رئیس: مدیر کل آیسسکو
 2. دو نماینده از سازمان های تخصصی بین المللی
 3. چهاردانشمند منتخب از دانشگاه های پیشرو و مراکز تحقیقاتی شناخته شده

 

کریمی افزود: مقر دبیرخانه کمیته گزینش، در شهر رباط، پادشاهی مراکش است و برایدریافت جایزه، نامزدها می توانند بصورت پژوهشگرمستقل و یا گروهی از محققان یا مؤسسه تحقیقاتی که یک روش درمانی مؤثر یا واکسن بیماری را کشف کرده باشد، ثبت نام نمایند و دراین رابطه باید پرونده کامل شامل موارد زیر به دبیرخانه کمیته ارسال گردد:

 • تکمیل فرم نامزدی جایزه  موجود دروب سایت www.icesco.org
 • گزارش مفصلی از کشف
 • خلاصه پیشینه تحصیلی و خدمتی( CV )محقق مستقل یا گروهی از محققان
 • در مورد موسسه تحقیقاتی، CV متخصص علمی ارشد
 • ثبت اختراع با تایید نهاد حقوقی  ذیصلاح رسمی
 • کلیه اسناد فنی حاکی از ادعای کشف(3 توصیه  نامه برای حمایت از نامزدی)
 • معرفی نامزدها بایستی به آدرس award@icesco.org     ارسال شوند.

در ادامه دبیرکل کمیسیون مل آیسسکو، در خصوص مراحل نامزدی و گزینش برندگان نهایی اظهار داشت،: دراین رابطه، سازمان آیسسکو به ترتیب ذیل عمل خواهد کرد:

 1. آیسسکو تا اواسط آوریل 2020 فراخوانی رسمی برای نامزدها، شامل شرایط و ضوابط  جایزه همراه با فرم فراخوان را اعلام خواهد کرد.
 2. محقق مستقل، گروهی از محققان یا موسسه تحقیقاتی که ادعای ارائه روش درمانی مؤثر یا واکسن ویروس کرونا را دارد، باید پرونده کامل خود را با کلیه مستندات به دبیرخانه کمیته ارسال کند.
 3. سپس کمیته گزینش برای بررسی صحت ادعا  تشکیل جلسه خواهد داد، ومی تواند از مقامات بهداشتی ملی، سازمان بهداشت جهانی یا هر نهاد مورد نظر خود دراین زمینه نظرخواهی کند.
 4. کمیته گزینش سپس براساس موارد فوق، تصمیم به اعطای جایزه به پژوهشگرمستقل، گروهی ازمحققان یا موسسه تحقیقاتی خواهد کرد.
 5. مدیرکل آیسسکو تصمیم کمیته را به برنده اعلام خواهد کرد.

کریمی در پایان افزود: مراسم اهدای جایزه دردفترمرکزی سازمان در رباط (مراکش)  و با حضور برنده، اعضای کمیته گزینش وسازمان های همکاربرگزارمی شود و تعدادی از دانشمندان ومحققان نیز دراین مراسم دعوت خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :