11 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۱:۵۴:۱۱
کد مطلب:  1173024
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اعلام کرد:
انعکاس ابتکارات و دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش در زمینه آموزش از راه دور در شرایط بروز بحران کووید- 19 به سازمان های بین المللی

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل اظهار داشت: این مرکز در راستای جلب توجه جامعه بین الملل به اقدامات و فعالیت های ارزنده آموزش و پرورش ایران در شرایط بحران و بازتاب در سطح جهان از روزهای نخست همه گیری ویروس کووید-19 اقدامات متعددی انجام داده است. همچنین در راستای جلب مشارکت مالی و غیر مالی سازمان های بین المللی برای ارتقا کیفیت ارائه خدمات آموزشی در این شرایط، تلاش هایی صورت گرفته است.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با تأکید بر این که کشور ما علی رغم تحمل تحریم های ظالمانه آمریکا تمام تلاش خود را برای بهره مندی و دسترسی عادلانه همه دانش آموزان به کار بسته است گفت: با سایر سازمان های بین المللی مذاکرات و مکاتباتی برای جذب منابع مالی و غیرمالی جهت تهیه بسته‌های آموزشی و تهیه تجهیزات سخت افزاری برای دانش‌آموزان مناطق محروم صورت گرفته است.

 ایشان تصریح کرد: یکی از اقدامات این مرکز تدوین، ترجمه و ارسال نامه‌ی وزارت آموزش و پرورش به مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به منظور همسویی آنها با اجماع  بین المللی صورت گرفته برای لغو تحریم‌های ظالمانه‌ی آمریکا به عنوان مانع اصلی ارائه آموزش‌های مجازی در کشور و ایفای نقش سازنده آن ها در این زمینه بود.

دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو تشریح کرد: از جمله این اقدامات، تدوین و ارسال گزارش ملی از تجارب، دستاوردها و اقدامات آموزشی ایران در شرایط بحران همه گیری کووید-19 به سازمان آیسسکو و بارگذاری گزارش مذکور در سایت این سازمان جهت اطلاع رسانی به 54 کشور عضو سازمان آیسسکو بوده است. این اقدام به ویژه برای انعکاس فعالیت های ارزنده کشورمان در میان کشورهای مسلمان و جهان اسلام صورت گرفته است تا تصویری مناسب از سرآمدی آموزش و پرورش ایران را در جهان اسلام به نمایش گذاشته و تجارب کشور را در این جامعه عظیم به اشتراک بگذارد.

 

 این مقام مسئول افزود: با انجام مکاتبات این کمیسیون با سازمان آیسسکو تلاش شد، زمینه جذب کمک های سخت افزاری از سوی سازمان آیسسکو برای کشور فراهم شود.

دکتر کریمی در ادامه از مکاتبه و مذاکره با وزارت کشور به منظور جذب منابع مالی و غیر مالی از سازمان های حامی پناهندگان برای تأمین سخت افزار و بسته های آموزشی برای دانش آموزان اتباع خارجی خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به جمعیت نیم میلیونی دانش آموزان اتباع خارجی، سازمان های حامی پناهندگان از جمله کمیسیاری عالی پناهندگان (UNHCR)، (NRC)، ریلیف اینترنشنال، یونیسف و سایر سازمان ها اندکی از هزینه خدمات ارائه شده به این دانش آموزان را جبران نمایند.

دکتر کریمی مکاتبه با سازمان یونسکو و ارائه‌ی گزارش اقدامات و عملکرد سازنده‌ی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در مقابله و مدیریت با بیماری کووید 19 و ارتقای جایگاه کشور و انعکاس وضعیت آموزشی ایران در شرایط بحران کرونا در مطبوعات انگلیسی زبان را به منظور ارائه تصویری واقع بینانه از خدمات آموزشی جمهوری اسلامی ایران را از دیگر فعالیت های این مرکز طی ماه های اخیر عنوان کرد.

رئیس مرکز امور بین الملل در پایان اظهار داشت: شرکت در وبینارهای بین المللی و ارائه گزارش تجارب آموزشی ایران در وضعیت بحران کرونا و معرفی «شبکه شاد» به عنوان یک تجربه ملی آموزش از راه دور به جامعه بین الملل نیز به طور مستمر در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :