12 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۲:۰۷:۱۶
کد مطلب:  1175773
دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
جایزه آیسسکو برای یک بیان خلاقانه به زبان عربی

.

به گزارش کمیسیون ملی آیسسکو، دبیرکل این کمیسیون با اعلام خبر اظهارداشت: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام، آیسسکو، این جایزه را، به عنوان بخشی از ابتکارات خود، تحت عنوان جایزه"بیان" برای گفتمان به زبان عربی برای افرادی که درکشورهای غیرعربی زندگی می کنند و زبان اصلی آنها عربی نیست، در «خانه دیجیتال آیسسکو» اعلام نموده است.

کریمی گفت جایزه «بیان» درهرگروه سنی دانش آموزان، به سه برنده اعطا می شود که این گروه ها شامل:گروه کودکان، گروه پسران و دختران وگروه جوانان است که درآن به هر برنده از رده جوانان دوهزار دلار، گروه دختران و پسران یک هزار و پانصد دلار و درگروه کودکان یک هزار دلار  اعطا خواهد شد.

دبیرکل کمیسیون ملی افزود: این جایزه با هدف تحریک خلاقیت وتولید به زبان عربی برای دانش آموزان در دوره قرنطینه، جهانی نمودن زبان عربی به عنوان زبان قرآن، حمایت از استمرار فرایند یادگیری و تحریک رشد مهارت های زبانی از طریق نوشتن خلاق و گفتار و بیان، اهدا       می شود. وی در خصوص موضاعات مسابقه گفت: حوزه مسابقه یک نمایشی است که دانش آموز از طریق یک فیلم کوتاه ، بر اساس متنی که به زبان عربی (شعر ، نثر / مقاله یا یک داستان کوتاه) تنظیم کرده است، انجام می دهد و آثار تولید شده باید به یکی از مباحث زیر بپردازند: یادگیری از راه دور، خانواده تحت قرنطینه، بهداشت و سلامتی، همبستگی در مواقع اضطراری، جهانی فراتر ازکرونا، سرمایه گذاری زمانی در شرایط محدود شدن .

کریمی در ادامه تشریح شرایط شرکت در این رقابت اظهار داشت: برای شرکت در این مسابقه رعایت شرایط ذیل باید رعایت شود:

  1.  دانش آموز تابعیت یک کشور غیر عربی باشد و زبان عربی زبان اول او نباشد.
  2. دانش آموز شرکت کننده باید از طریق مؤسسه آموزشی که درآن تحصیل می کند، معرفی شود.
  3. هرمؤسسه آموزشی باید درهرگروه فقط یک اثر برجسته را نامزد کند.
  4. اسامی شرکت کنندگان از کشورهای عضو باید از طریق کمیته های ملی و مقامات ذیصلاح وارد شوند (این کار توسط کمیسیون ملی آیسسکو انجام خواهد شد).
  5. فیلم مورد نظر لزوماً برای گروه کودک از 3 دقیقه، برای گروه دختران و پسران از 4 دقیقه و برای جوانان از 5 دقیقه بیشتر نباشد.
  6. فیلم مورد نظر پیش از این منتشر یا نامزد مسابقه دیگری نشده باشد.
  7. برای شرکت در مسابقه فرم درخواست  تکمیل شودکه می توان از لینک ذیل دریافت کرد:

http://www.icesco.org/wp-content/uploads/2019/12/Nomination-Form-ICESCO-Bayan-Award.pdf

  1. نامزدها باید اثر خود را قبل از 15 ژوئن  2020 (26خرداد 99) از طریق دو ایمیل bayanaward@icesco.org      وiricesco@medu.ir   ارسال نمایند.

دبیرکل کمیسیون ملی در خصوص نحوه اعلام برندگان و اهداء جوایز گفت: کمیته داوری تخصصی، مواردی را که واجد شرایط هستند بررسی نموده و برندگان را انتخاب می کند و اسامی برندگان از طریق وب سایت ICESCO و از طریق نامه های رسمی به مراجع ذیربط اعلام خواهد شد و به برندگان علاوه برمبالغ مالی،گواهینامه هایی از طرف آیسسکو، در مراسمی که پس از پایان دوره قرنطینه برگزار       می شود، اهدا می گردد.

به اشتراک بگذارید :