19 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۲:۵۶
کد مطلب:  1181295
روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اعلام کرد:
شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای سال تحصیلی 1400-1399 ابلاغ شد

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور طی گفتگوئی با روابط عمومی مرکز، ضمن تشریح جزئیات شیوه‌نامه و نحوه اقدام، تقویم اجرایی و شرایط مندرج در شیوه‌نامه کلیاتی را در این زمینه مطرح کرد.

دکتر کریمی در این زمینه اظهار داشت: این شیوه‌نامه برای استفاده از ظرفیت معلمان رسمی وزارت آموزش و پرورش که در خارج از کشور اقامت دارند و مایل به همکاری و اشتغال در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور (با حقوق ریالی واریز در ایران) هستند، ابلاغ شده‌ است. وی افزود: مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، درخواست متقاضیان را برابر شیوه‌نامه مربوطه بررسی و در صورت واجد شرایط بودن و نیاز سازمان نیروی انسانی مدارس به تخصص و رشته‌شان، آنها را به کار خواهند گرفت.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با ذکر این موضوع که لازم است هر یک از متقاضیان براساس شیوه‌نامه مربوطه مدارک و فر‌م های مورد نظر را تکمیل و به مدرسه یا سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ارائه نمایند، افزود:  پس از بررسی اولیه و اعلام نیاز به خدمات افراد موردنظر، مراتب به مرکز امور بین‌الملل برای طی مراحل اداری و اقدامات لازم، ارسال خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه به ویژگی های افراد داوطلب اشتغال در مدارس جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورها با حقوق ریالی واریز در ایران اشاره کرد: نیروهای به تبعیت از همسر غیرفرهنگی اعم از اینکه همسران آنها مأمور،‌کارگزار، ‌نظامی،‌ دانشجو و یا شغل آزاد باشند و همکاران فرهنگی مقیم خارج از کشور و داوطلب خدمت در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می توانند برای این امر اقدام نمایند.

دکترکریمی اضافه کرد: طبق این شیوه‌نامه به افراد متقاضی درصورت اشتغال به کار صرفاً حقوق و مزایای ریالی داخل کشور از منطقه مبدأ خدمتی پرداخت می شود و در حال حاضر نیاز اصلی این مدارس مربوط به نیروهای شاغل در دوره ابتدایی می‌باشد.

وی در پایان با تأکید بر این که افرادی دارای گواهی ضمن خدمت، دوره‌های دانش افزائی و کتب جدیدالتألیف، در اولویت بکارگیری هستند افزود:  فرصت ارائه مدارک تا پایان ماه جاری (اردیبهشت 99) خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور فایل شیوه نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در سایت مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور  در سایت این مرکز به آدرس www.mbm.medu.ir  قابل مشاهده و دریافت است.

به اشتراک بگذارید :