11 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۶:۰۸:۲۰
کد مطلب:  1200549
گزارش فعالیت¬های برخط و آموزش از راه دور
مجتمع بین الملل و تطبیقی پسران تهران

.

رئیس مجتمع بین الملل و تطبیقی پسران تهراندر گفتگو با روابط عمومی مرکز امور بین الملل اظهار داشت: مجتمع بین­الملل و تطبیقی پسران تهران از ابتدای سال تحصیلی 99-1398 هم­پای سایر مؤسسات آموزشی بین­المللی، ترویج و تثبیت آموزش مجازی را در دستور کار خود قرار داد.

ساوری در زمینه چگونگی فرآیند آموزش مجازی در این مجتمع اعلام کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری، وبگاه جدید مجتمع، باز طراحی گردید و پنل کاربری جداگانه برای هریک از پرسنل، دبیران، اولیا و دانش­آموزان تعریف شد. وی گفت: در جلساتی جداگانه، نام کاربری و رمز عبور هر کاربر به ایشان ارائه­گردید و دبیران گرامی، به پنل کاربری خود واردشده و ضمن انتخاب کلاس، مواد آموزشی تدریس شده در کلاس درس و تکالیف دانش­آموزان را در پنل کاربری خود بارگذاری و به صورت خودکار برای دانش­آموزان کلاس خود ارسال می­کنند. بر این اساس، دانش­آموزان قادرخواهند بود موارد و تکالیف ارسالی را در صندوق دریافت خود رؤیت کرده و دریافت نمایند و پس از انجام تکالیف و تمرین­ها، پاسخ­ها و پرونده­های خواسته­شده را برای دبیران گرامی، ارسال نمایند. همچنین دبیران می­توانند موارد ارسالی از سوی دانش­آموزان را در صندوق دریافت خود ملاحظه­ نموده و به فراخور شیوة تدریس، به این پاسخ­ها ترتیب اثر دهند. امکان دسترسی اولیای دانش­آموزان نیز برای بررسی تکالیف ارسالی و پاسخ­ها نیز وجود دارد.

 

در زمینه برگزاری کلاس­های برخط در پلتفرم­های تعاملی نیز اظهار داشت:تعطیلی­های موردی، به علت برودت هوا، بارش برف یا افزایش میزان آلاینده­های جوی، امری پیش­بینی شدنی و قابل وقوع در طی سال تحصیلی است. به همین دلیل، در زمان بروز این تعطیلی­ها، علاوه بر استفاده از پنل­های کاربری وبگاه رسمی مجتمع، در پلتفرم­های تعاملی، مانند Skypeکلاس­های بخش IB نیز توسط مدرسین گرامی برگزار شد.

ایشان در مورد برگزاری کلاس­های برخط و آموزش از راه دور در ایام قرنطینه اظهار داشت:در ابتدای اسفندماه و با اعلام اولین ابتلا به ویروس Covid-19در ایران و آغاز شیوع بیماری کرونا، بلافاصله نخستین جلسة شورای آموزشی مجتمع در تاریخ 04/12/1398 برگزارشده و درخصوص آموزش از راه دور تصمیمات لازم اتخاذ گردید. وی اطلاع­رسانی به دبیران و دانش­آموزان جهت پیگیری آموزشی در وبگاه؛ پیگیری و فراهم آوری بستر برگزاری کلاس­های برخط؛ انتخاب پلتفرم برگزاری کلاس­های برخط؛ ساختن کلاس برای هر دبیر و هر درس و اطلاع­رسانی به اولیا و دانش­آموزان؛ برگزاری کلاس­های برخط و نظارت بر آن­ها؛ منسجم­نمودن برنامة کلاس­های برخط و از سرگیری کلاس­ها از پنجم فروردین­ماه؛ تشویق همکاران و دانش‌آموزان به شرکت در کلاس های برخط؛ استمرار برگزاری کلاسهای تقویت زبان انگلیسی فشرده به صورت برخط را  از جمله مصوبات این جلسه برشمرد..

ساوری در پایان فرآیند برگزاری ارزشیابی تحصیلیِ برخط این مجتمع را تشریح کرد و افزود: طراحی سوالات توسط دبیران گرامی؛ اعلام اولیة برگزاری ارزشیابی برخط به دانش­آموزان؛ انتخاب پلتفرم برگزاری آزمون­ها و آغاز بارگذاری سوالات در این بستر؛ طراحی برنامة امتحانی و منتشرنمودن آن؛ برگزاری آزمون ها­؛ استخراج نتایج و آمارها و و نیز ارزشیابی شفاهی را از جمله فرآیند طراحی و برنامه ریزی ارزشیابی برخط این مجتمع بر شمرد.

 

به اشتراک بگذارید :