12 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۷:۵۹:۵۸
کد مطلب:  1209596
در اجلاس مجازی دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو بررسی شد:
کوید-19 و دوران پسابحران : اولویتهای آموزش، علوم و فرهنگ در دوران پساکرونا در جهان اسلام

در اجلاس مجازی دبیران کل کمیسیونهای ملی آیسسکو در کشورهای عضو این سازمان، اولویتها ومسائل مختلف آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام در بحران همه گیری کوید-19 و دوران پسابحران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این اجلاس که نمایندگان 54 کشور اسلامی و تعدادی کشور غیرعضو به عنوان  ناظر و چندین سازمان بین المللی، از جمله نماینده سازمان ملل، شرکت داشتند بر اهمیت پیش بینی و آمادگی برای یک جهان پسابحران تاکید گردید.

شرکت کنندگان در این اجلاس، اقدامات متعدد کشور خود را برای کاهش تاثیرات شیوع کوید – 19 در زمینه های آموزش، علوم و فرهنگ را برشمردند و چشم انداز جهان پسا کرونا و اقداماتی که از این پس باید مورد توجه گیرد را مورد بحث قرار دادند. آقای دکتر سالم محمد المالک مدیرکل آیسسکو، در این اجلاس با طرح این پرسش که  " در دوران پس از ویروس کرونا چه باید کرد؟" تاکید نمود که این موضوع، محور اولویتهای آیسسکو را تشکیل می دهد. ایشان افزود که این اجلاس فرصتی برای تبادل نظر و تبادل تجارب کشورهای عضو برای انتقال از این مرحله به سوی پیش بینی آینده است.

گفتنی است در این اجلاس مجازی، دکتر غلامرضا کریمی دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود در این اجلاس، ضمن برشمردن تلاشهای کشورمان به منظور کاهش تاثیر این همه گیری بر حوزه های آموزش، علوم و فرهنگ، بر تلاش مستمرکمیسیون ملی آیسسکو در انعکاس تجارب و ابتکارات بین المللی به ویژه جهان اسلام در زمینه این همه گیری، به نهادهای سیاستگذار در داخل کشور، تاکید نمود. ایشان ضمن ارائه پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر برای دوران پسابحران، آمادگی کشورمان را برای تبادل تجارب و ابتکارات و دانش تخصصی با کشورهای اسلامی در این زمینه اعلام کرد و برگزاری اجلاس مجازی در حوزه زنان و خانواده در جهان اسلام توسط کشورمان، به منظور بررسی مشکلات خانواده ها در زمینه های آموزش، علوم وفرهنگ در این بحران را به سازمان آیسسکو پیشنهاد داد.

به اشتراک بگذارید :