4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۱۲:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1228625
وزیر کشور در حاشیه برنامه گفتگوی هفته و در جمع خبرنگاران خبرداد؛
هرکاری برای آموزش‌وپرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم انجام ‌شده است

وزیر کشور در حاشیه برنامه گفتگوی هفته و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر کاری برای آموزش‌وپرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم انجام‌ شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پس از پایان نشست گفتگوی هفته که در وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران در مورد نتایج این نشست گفت: در این نشست شنونده مباحث و اظهارات مطرح ‌شده از سوی مدیران و معاونین وزارت آموزش‌وپرورش بودم و به همراه معاونینم ضمن پاسخگویی به سؤالات و مسائل طرح‌ شده در این نشست، کارها و اقداماتی که می‌توانیم انجام دهیم را شرح دادیم.

وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: وزارت کشور با توجه به مجموعه وظایف حاکمیتی که در اقصی نقاط کشور دارد، در حوزه هماهنگی و خدمت‌رسانی به سایر دستگاه‌ها نقش میان بخشی داشته و با توجه به اهمیت آموزش‌وپرورش، برگزاری این نشست بسیار مهم بود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه امضاءشده بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت کشور و توافقی که برای اصلاح آن وجود دارد، گفت: امیدواریم براساس این تفاهم‌نامه، بتوانیم ظرفیت‌هایی که در اختیار وزارت کشور و سازمان‌های تابعه مانند شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین شورای اجتماعی و دستگاه‌های عضو آن است یا ظرفیت‌های دراختیار بقیه دستگاه‌های اجرایی و همچنین ظرفیت‌های در اختیار مردم در قالب خیرین را در اختیار آموزش‌وپرورش و در اصل همه مردم عزیز قرار دهیم.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه هرکاری برای آموزش‌وپرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم انجام‌ شده است، گفت: آموزش‌وپرورش در زمره بخش‌های خدمت‌رسانی است که همه ملت ایران از آن بهره‌مند ‌می‌شوند و هر امکان و کمکی به آموزش‌وپرورش کشور برابر با کمک به‌کل ملت ایران است.

وی عنوان کرد: تغییر کاربری مدارس، فروش املاک آموزش‌وپرورش و مدارس، صدور پروانه، ارائه برخی از خدمات به مدارس، مشارکت خیرین در ساخت مدارس و عوارضی که شهرداری‌ها باید به آموزش‌وپرورش پرداخت کنند، ازجمله مشکلات مطرح‌ شده در این نشست بود که توضیحاتی از سوی معاونین وزارت کشور در خصوص ظرفیت‌های قانونی و نحوه استفاده از آن برای تسهیل رفع این مشکلات ارائه شد.

به اشتراک بگذارید :