5 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ ۱۱:۰۳:۳۷
کد مطلب:  1252071
وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه سومین اجلاس هیات امنای موسسه آموزشی اکو
موفقیت ایران در مقایسه با کشورهای دیگر در آموزش مجازی چشمگیر است/ اصل این است که هیچ دانش‌آموزی بدون آموزش نماند/ سلامت همه دانش آموزان برایمان اهمیت دارد/ هیچ دانش‌آموزی در شرایط کرونا از آموزش عقب نخواهد ماند

.

وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه سومین اجلاس هیات امنای موسسه آموزشی اکو و در جمع خبرنگاران گفت: موفقیت ایران در مقایسه با کشورهای دیگر در آموزش مجازی چشمگیر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در جمع خبرنگاران و در حاشیه سومین اجلاس هیات امنای موسسه آموزشی اکو که با حضور سران هیات های نمایندگی کشورهای عضو و ناظر اکو و روسای سازمان‌های تخصصی آن‌ها به‌صورت مجازی در محل ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، در خصوص آخرین تصمیمات اخذشده در جلسه امروز اظهار کرد: موسسه آموزشی اکو یکی از مؤسسات آموزشی وابسته به سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو می‌باشد و هدف آن تبادل تجربیات و همکاری‌های مشترک بین کشورها در زمینه آموزش‌های مقدماتی و آموزش عالی است.

وی افزود: در جلسه امروز وزرای کشورهای مختلف عضو اکو، تجربیات مختلف خود در شرایط کرونا را ارائه و به تصویب برنامه‌های سال‌های 2021 تا 2022 پرداختند.

گزارش فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در شرایط کرونا در نشست اکو

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در این اجلاس جمهوری اسلامی ایران گزارشی از اقدامات انجام‌شده در استمرار و استقرار آموزش در شرایط تعطیلی مدارس، فعالیت‌هایی صورت گرفته از طریق شبکه‌های ملی و تلویزیون، شبکه شاد و ... ارائه داد.

وی با اشاره به اینکه آماده‌ایم تا در زمینه تربیت‌معلم تجاربی را در اختیار کشورهای عضو قرار دهیم، گفت: پلتفرم شاد به‌عنوان یک پلتفرم ایمن و مطمئن با فعالیت‌های مستقل است که در جلسه امروز اعلام آمادگی کردیم که تجربیات این پلتفرم را در اختیار کشورهای عضو بگذاریم.

حاجی میرزایی ادامه داد: همچنین پیشنهاد شد جایزه ویژه‌ای برای معلمان و دانش آموزان کشورهای عضو اکو مورد تصویب قرار بگیرد و بهترین تجارب دانش آموزان کشورهای عضو اکو از آموزش مجازی شناسایی‌شده و در اختیار دیگران قرار بگیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: یکی دیگر از موضوعات پیشنهادشده از سوی جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز اعلام آمادگی در میزبانی نشست سال آینده کشورهای عضو اکو بود و ما همچنین در تبادل تجربیات در حوزه آموزش عالی هم اعلام آمادگی کردیم.

به اشتراک بگذارید :