5 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ ۱۳:۵۷:۱۲
کد مطلب:  1259247
مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز میهمن اسلامی با حضور رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار شد

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مدارس خارج از کشور به مناسبت سالروز رجعت افتخارآمیز آزادگان سرافراز به کشور طی مراسمی از جناب آقای اسکندری آزاده سرافراز حوزه ستادی قدردانی نمود.

دکتر کریمی طی این جلسه نخست در خصوص جنگ تحمیلی و مقاومت ملت ایران در برابر تمام ابرقدرت های دنیا مطالبی را مطرح نمود و اظهار داشت: رشادت ها و جان فشانی های بهترین فرزندان این مرزو بوم  باعث استیصال و سرافکندگی دشمن و تمام عوامل استعمارگر که با یکدیگر بر علیه ملت ایران متحد شده بودند شد تا جایی که مجامع بین المللی حقانیت موضع جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناختند.

ایشان در ادامه افزود: پاسداشت رزمندگان دفاع از وطن در همه جهان امری مرسوم و پسندیده است تا جایی که کشورهای جهان هر ساله یاد آن ها را  طی مراسم خاصی گرامی می دارند. بنابراین وظیفه داریم رشادت ها و جان فشانی های شهدا، رزمندگان و آزادگان را نسل به نسل منتقل نموده و همواره گرامی بداریم.

همچنین جناب اقای اسکندری خاطراتی از دوران اسارت خود در اردوگاه‌های عراقی بیان نمود و با ذکر ایثارگری رزمندگان در این دوران یاد و خاطر آنها را گرامی داشت.

گفتنی است در حاشیه این مراسم از نیروهای زحمتکش قراردادی مرکز نیز تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :