5 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۵:۱۱:۳۳
کد مطلب:  1271894
مدرسه مجازی ایرانیان خارج از کشور راه اندازی شد.
پیش ثبت نام دانش آموزان ایرانی خارج از کشور آغاز شد

دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل با بیان این که بحران کرونا در جهان تحولات زیادی را در آموزش و پرورش ایجاد کرده است که ایجاد زیست بوم جدید آموزشی یکی از این تحولات هست خبر داد: مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن ایجاد یک پلت‌فرم نوین آموزشی قصد دارد دانش‌آموزان ایرانی و فارسی دوستان بیشتری را تحت پوشش تحصیلی قرار دهد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با ذکر این موضوع که کل فرایند آموزش و پرورش به صورت مجازی برگزار می گردد، اعلام کرد: بعد از بررسی مدارک و پرونده‌های ارسالی در موقع پیش ثبت نام، مدارک از سوی کارشناسان صحت‌سنجی شده و دانش آموزان به صورت رسمی در سامانه‌های آموزش و پرورش ثبت می گردند که تأیید‌شدگان از آن پس به عنوان دانش‌آموز رسمی محسوب می‌شوند.

ایشان تأکید کرد: از آنجا که این مهم مسبوق به سابقه نبوده و برای اولین بار اتفاق می افتد، لذا مهلت ده روزه‌ای برای پیش ثبت‌نام پیش بینی شده است و علاقمندان و ذی‌نفعان می‌توانند از طریق سامانه  www.irsmp.com و همچنین سایت سرپرستی  www.irs-uae.com اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

دکتر کریمی در خصوص برگزاری کلاس‌ها و فرایند آموزشی ابراز داشت: بعد از کلاس‌بندی‌ها و در صورت تکمیل ظرفیت کلاس‌ها، معلم اختصاصی به کلاس تخصیص خواهد یافت و دانش‌آموزان علاوه بر دسترسی به محتوای دروس به صورت آفلاین با معلم یا معلمان خود نیز در بستر سامانه lms به صورت آنلاین آموزش خواهند دید.

وی در ادامه افزود: مدارک صادره در این نوع آموزش تفاوتی با مدارک مدارس حضوری نخواهد داشت.

دکتر کریمی، در خصوص مسائل مالی و شهریه دانش آموزان در مدرسه مجازی ایرانیان گفت: قصد آموزش و پرورش در این شیوه انتفاع مالی نیست و هزینه معقولانه‌ایی خواهد بود، لیکن پس از ثبت نام و مشخص شدن تعداد دانش آموزان متقاضی این روش و مراحل قانونی مباحث مالی مشخص خواهد شد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در پایان اشاره کرد: کسانی که سال گذشته در مدارس دولتی یا غیردولتی و  یا مدارس آموزش از راه دور ایرانی ثبت نام کرده‌اند نمی‌توانند در این مدرسه مجازی ثبت نام نمایند و لازم است مانند رویه سال قبل عمل کنند.

به اشتراک بگذارید :