12 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ ۱۴:۳۷:۳۳
کد مطلب:  1293830
اعلام همدردی و درخواست کمک آیسسکو برای مردم سودان

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (ICESCO) به دنبال باران‌های سیل آسا و متعاقب آن طغیانی که منجر به خسارات جانی و خسارات مالی سنگینی شد، همدردی عمیق خود را با مردم و دولت سودان ابراز داشت و اعلام نمود که این فاجعه، همدردی جهانی را با این کشور برانگیخت.

آیسسکو، ضمن تأکید مجدد بر اینکه دولت و مردم سودان می‌توانند بر اثرات این فاجعه غلبه کنند، از کشورهای عضو و دیگر کشورها، سازمان های بین المللی و منطقه ای و نهادهای جامعه مدنی درخواست کرد تا در حد توان،  به مردم سودان کمک نموده و موجبات تسکین مردمان این کشور را در این شرایط غم انگیز  فراهم نمایند.

در پیام سازمان آیسسکو آمده است که این فاجعه با ادامه پیامدهای بیماری همه گیرکووید- 19 تشدید شده و در واقع، در این وضعیت نیاز به همبستگی بیشتر کشورها با سودان ، کشوری که به استقامت و مقاومت خود شهرت دارد، احساس می‌شود. سازمان آیسسکو در این پیام همچنین اضافه کرده است که با توجه به پیامدهای مخرب ناشی از بروز این فاجعه  برای آثار تاریخی این کشور، این سازمان مبلغ اولیه 100.000 ( یکصد هزار) دلار را جهت حفاظت و مرمت آثارِ در معرضِ خطر سودان، اهدا می نماید.

به اشتراک بگذارید :