4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۶:۴۷
کد مطلب:  1308112
سفیر جمهوری اسلامی ایران و میترا تیموری معاون امور بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، در این دیدار نخست بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل تأکید کرد که این کشور آمادگی دارد با دولت جمهوری اسلامی افغانستان در بخش های معارف، تحصیلات عالی و همچنین دانشگاه / پوهنتون کابل همکاری داشته باشد. وی ابراز علاقه مندی کرد که این همکاری ها از طریق امضای یک تفاهمنامه توسط وزارت های مربوطه مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین طی این دیدار دکترتیموری آمادگی وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش و تحکیم مناسبات علمی، آموزشی و فرهنگی دو کشور در قالب امضا یادداشت تفاهم همکاری های مشترک اعلام کرد.

معاون دوم رئیس حمهور افغانستان ضمن تاکید بر اشتراکات فرهنگی دو کشور از خدمات آموزشی ارزشمند ارائه شده توسط جمهوری اسلامی ایران به دانش آموزان افغانستانی قدردانی کرد.

در ادامه این گفتگوها تیموری اظهار داشت: ما آرزو می کنیم فرزندان عزیز افغانستانی مقیم ایران روزی در کمال صلح و آرامش به موطن خود بازگشته و به میهن خود خدمت کنند.

در پایان سرور دانش معاون رئیس جمهور افغانستان، همکاری در بخش آموزش، تحصیلات عالی و ارتقای سطح روابط فرهنگی میان ایران و افغانستان را یک ضرورت اساسی خواند و بر تداوم همکاری ها تاکید کرد. 

به اشتراک بگذارید :