5 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۹:۵۷:۱۱
کد مطلب:  1327602
امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و وزارت آموزش و پرورش طی سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه وزارت آموزش و پرورش و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) برای سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ امضا شد.


 
    
آقای دکتر غلامرضا کریمی، قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، با خانم مندیپ آبرایان، نماینده  یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت و‌گو کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در این دیدار ابتدا آقای دکتر کریمی ضمن تشکر و قدردانی از حمایت‌های مالی و فعالیت‌های مشترک آموزشی  این نهاد بین المللی تأکید کرد این وزارتخانه آماده است تا در راستای ارتقای کیفیت آموزشِ متناسب با رویکردهای جمهوری اسلامی ایران با یونیسف همکاری کند. قائم مقام وزیر در خصوص فعالیت‌های انجام شده وزارت آموزش و پرورش در زمینه کووید- ۱۹ و بازگشایی مدارس نکاتی را بیان کرد و از یونیسف درخواست نمود تا تجربیات برتر جهانی در حوزه آموزش را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد. ایشان هم‌چنین از همکاری و حمایت یونیسف برای برگزاری کنفرانس بین المللی آموزش پناهندگان تشکر نمود.
در ادامه نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های ایران در حوزه آموزش، به ویژه در زمینه پوشش تحصیلی  99 درصدی دانش آموزان و حذف نابرابری تحصیل دختران و پسران را قابل تقدیر دانست. خانم آبرایان هم‌چنین تلاش‌های وزارت آموزش و پرورش در واکنش به کووید-۱۹ و اقدامات انجام شده برای باز گشایی مدارس را مهم تلقی نمود وآمادگی  یونیسف برای همکاری با وزارت آموزش وپرورش مبنی برآموزش بین فرهنگی برای پناهندگان و در اختیار گذاشتن تجربیات موفق جهانی در حوزه آموزش را  اعلام کرد.
شایان ذکر است حمایت از گسترش آموزش فراگیر برای کودکان با نیازهای ویژه، ارتقای کیفیت آموزشی، یادگیری درشرایط بحران (با تمرکز بر بحران کووید-19)، حمایت فنی از تدوین و به ‌روزرسانی استانداردها و ابزارهایِ پایشِ وضعیت آب و بهداشت، پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کووید-19 در مدارس، آموزش کودکان پناهنده و مهاجر با تأکید برتقویت ظرفیت‌های ملی برای آموزش چند فرهنگی و فراگیر، تدوین برنامه اقدام برای شناسایی و  جذب کودکان بازمانده از تحصیل در آموزش رسمی عمومی و دربرگیری و نگه‌داشتِ کودکان خارج از مدرسه در نظام آموزشی ملی – در استان منتخب – در همکاری با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را از مهم ترین محورهای همکاری وزارت آموزش و پرورش با یونیسف در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ عنوان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :