9 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ ۱۰:۵۵:۳۴
کد مطلب:  1404687
مجتبی زینی وند رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و دبیر کل کمسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با سید کاظم سجادی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه دیدار کرد.

این دیدار با حضور مجتبی زینی وند رئیس امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و دبیر کل کمسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران به همراه معاونین وی و عبدالکریم صادق دوست رئیس اداره کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران، پانزدهم دی ماه 1399 در وزارت امور خارجه صورت گرفت.

مجتبی زینی وند دبیر کل کمسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران، ضمن تبریک انتصاب دکتر سید کاظم سجادی به سمت معاونت کنسولی و امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، جایگاه و اهمیت مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و فعالیت‌های انجام شده در جهت رفع مشکلات جاری این مرکز را تشریح نمود و از وزارت امور خارجه در خواست کرد تا با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای رفع چالش‌های موجود و ارتقاء کیفیت مدارس خارج از کشور به این مرکز کمک کنند. ایشان همچنین در خصوص قانونی شدن فرایند ثبت نام و نظارت بر مدارس سفارت خانه ها در تهران و همچنین مراکز زبان که توسط سفارت خانه ها اداره می شود تاکید کرد و خواهان مساعدت و همکاری همه‌ی دستگاه ها در جهت نظارت مستمر بر این مدارس شد.

در ادامه میترا تیموری معاون امور بین الملل مرکز به تبیین ظرفیت سازمان‌های بین‌المللی برای تهیه ابزار هوشمند برای پناهندگان پرداخت و گفت:  در ارتباط با سازمان‌های بین المللی لازم است که  وزارت امور خارجه نیز ورود کند تا این سازمان ها همکاری های بیشتری با ما داشته باشند.

محمد حاجی بابایی معاون امور مدارس خارج از کشور نیز مسائل مربوط به اعزام و ساماندهی نیروهای اعزامی از طرف مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور را بیان کرد.

در ادامه وحید یعقوبی معاون هماهنگی و نظارت مرکز به بیان تلاش های صورت گرفته توسط این معاونت برای پرداخت معوقات معلمان پرداخت.

عبد الکریم صادق دوست رئیس اداره کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان برنامه های اجرا شده توسط این کمسیون اظهار کرد:  با توجه به معوقات سه ساله حق عضویت آیسسکو، ضرورت دارد که در خصوص پرداخت حق عضویت این سازمان با همکاری وزارت امور خارجه اقدام عاجلی صورت گیرد.

در پایان نیز سید کاظم سجادی متقابلاً ضمن تبریک انتصاب مجتبی زینی وند به ریاست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، همکاری‌های لازم جهت تقویت جایگاه مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و همچنین تلاش برای ارتقاء و حفظ شأن معلمان اعزامی را اعلام نمود.

به اشتراک بگذارید :