17 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ ۱۵:۰۲:۰۸
کد مطلب:  1424663
جلسه شورای معاونین و سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حضور معاون دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

جلسه شورای معاونین و سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حضور علی اصغر عنایتی، معاون دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در سالن جلسات مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در 13 بهمن 1399 برگزار شد.

در این جلسه در ابتدا سرپرستان به بیان مشکلات مالی موجود در سرپرستی‌ها اعم از تأمین اجاره، حقوق نیروهای محلی، هزینه های جاری، هزینه‌ی تجهیزات و موارد مربوط به تملک و دارایی پرداختند و عامل اصلی این کسری‌ها را دیده نشدن نیازهای واقعی مالی سرپرستی‌ها دانستند.

در ادامه علی اصغر عنایتی ضمن تایید مشکلات مالی موجود در سرپرستی ها گفت: 307 میلیارد تومان اعتبار در سال 99 برای مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اختصاص یافته که پاسخگوی تمام انتظارات مالی مرکز نمی‌باشد ولی با این وجود درخواست تبدیل دو میلیون و صد یورو شده است که با پرداخت آن بخشی از مشکلات مالی این مرکز برطرف خواهد شد و افزون بر این در خصوص تأمین تجهیزات نیز 2 میلیون یورو در اختیار سازمان نوسازی قرار گرفته است که با هماهنگی‌های لازم می توان تجهیزات مورد نیاز برخی سرپرستی های را تأمین نمود.

مجتبی زینی وند، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نیز ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات مالی مرکز اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان نوسازی مدارس، قرار است تجهیزات لازم در چند سرپرستی تهیه و ارسال شود.

به اشتراک بگذارید :