تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۰۸:۴۶:۱۴
کد مطلب:  564354
بازدید قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از مدرسه فارابی وین-اتریش

مدرسه فارابی وین روز پنجشنبه پنجم بهمن ماه میزبان دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مدارس خارج از کشور و جناب آقای مدد معاون سفارت ایران در اتریش بود.

در این دیدار که با استقبال گرم همکاران فرهنگی و دانش آموزان مدرسه فارابی همراه بود، دکتر کریمی ضمن حضور در جلسه شورای معلمان از تلاش همکاران فرهنگی خارج از کشور در ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان ایرانی تشکر کردند و بر تلاش دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص فعالیت مدارس ایرانی در کشورهای مختلف و ارائه خدمات آموزشی موثر و با کیفیت  به هموطنان گرامی در اقصی نقاط جهان تاکید نمودند.
قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن اشاره  به تصمیم دولت اتریش در خصوص فرصت فعالیت کلیه مدارس خارجی تا  پایان سال تحصیلی 2017_2018 و لغو مجوز مدارس بعد از این تاریخ گفتندکه تمام تلاش خود را در خصوص بر طرف شدن این نگرانی انجام خواهند داد و انجام مذاکرات با معاون وزارت آموزش و پرورش اتریش را از جمله اقدامات در جهت رفع این مشکل مطرح نمودند.
در ادامه نیز دکتر کریمی به پاسخگویی مسائل و مشکلات موجود همکاران فرهنگی که از زبان خودشان بیان گردید پرداختند. اهم این مشکلات شامل پرداخت حقوق، هزینه های گران زندگی در اتریش و همچنین سختگیری دولت اتریش در دادن ویزا به همکاران فرهنگی و در نهایت کمبود فضای آموزش متناسب با نیاز دانش آموزان یودند. ایشان ضمن توجه به موارد ذکر شده بر تلاش مجموعه امور بین الملل و وزارت آموزش و پرورش بر رفع این مشکلات تاکید نمودند.
در پایان دکتر کریمی به همراه معاون محترم سفارت ایران در اتریش از کلاس های درس و سایر  فضاهای آموزشی بازدید نموده و با اهداء شاخه گل از نزدیک با معلمان و دانش آموزان گرامی دیدار نمودند.
شایان ذکر است دکترکریمی در ملاقات با حجت الاسلام محسن زاده رئیس مرکز امام علی (ع) وین در خصوص مکان جدید مدرسه در منطقه ۲۱ وین گفتگو نمود وسپس از مکان جدید مدرسه بازدید نموده و در خصوص نحوه بازسازی و اماده سازی مدرسه نکاتی را بیان نمودند.

به اشتراک بگذارید :