پورتال مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۱۵:۴۴:۱۳
کد مطلب:  570671
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش : هیچ انقلابی مانند انقلاب اسلامی به این شدت تحت فشار نظام بین الملل نبوده است.

دکتر غلامرضا کریمی با بیان اینکه ماهیت انقلاب‌ها به واسطه اندیشه‌ای است که تولید می‌کنند، گفت نظام بین‌الملل همچنان در تلاش است تا از بازتولید انقلاب اسلامی جلوگیری کند

نشست «انقلاب اسلامی و تحولات نظام بین‌الملل؛ از نظریه تا عمل» در پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی  واقع در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
 قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل در این نشست با بیان اینکه ذات و ماهیت انقلاب‌ها به واسطه ایده و اندیشه‌ای است که تولید می‌کنند، عنوان کرد: نظام بین‌الملل و بازیگران اصلی آن تلاش کرده اند که ایران نتواند انقلاب خود را بازتولید کند.

دکترغلامرضا کریمی با بیان اینکه تابحال در جهان ۶ تا ۷ انقلاب اصیل رخ داده است یادآور شد:  انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه، انقلاب چین، انقلاب کوبا و انقلاب نیکاراگوئه از جمله آنهاست  انقلاب اسلامی در تفاوتی آشکار با همه این انقلابات همچنان  توانایی تاثیرگذاری گسترده در نظام بین‌الملل را دارد و برای همین با مقاومت نظام بین المللی روبروست.

 کریمی با اشاره به دیدگاه‌های اندیشمندان غربی در باره انقلاب اسلامی گفت : کسینجر که یکی از اندیشمندان بزرگ است می‌گوید آیت‌الله خمینی غرب را با بحران جدی برنامه‌ریزی مواجه کرده است، تصمیمات او آن‌چنان رعدآسا بود که مجال هر نوع برنامه‌ریزی را از نظریه پردازان و سیاستمداران غربی گرفت.

به اشتراک بگذارید :