کدمطلب: 580345      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۱۵:۳۵:۴۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۹۱۲

همایش آموزش مهارت های زندگی برگزار گرديد

همایش آموزش مهارت های زندگی توسط مرکز امور بین الملل و‌مدارس خارج از کشور و با همکاری دفتر منطقه ای یونیسف در ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي مركز امور بين الملل  همایش آموزش مهارت های زندگی با رويكرد مبتنی بر سبک زندگی اسلامي – ايراني روز یکشنبه ۲۹بهمن ماه با حضور صاحب نظران  و‌کارشناسان حوزه های مختلف  وزارت آموزش و پرورش کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار گردید. در آیین افتتاحیه این همایش، دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور ضمن خیر مقدم به میهمانان بر تلاش نظام آموزشی کشور در جهت بالابردن ابعاد مختلف مهارت های زندگی با استفاده از پتانسیل و توان این وزارتخانه اشاره نمودند. ایشان ضمن توجه به تفكر بین الملل و رويكرد جهانی شدن بر تاثیر  تعاملات و مناسبات در عرصه های مختلف و نقش آن در حرفه ای شدن مهارت های زندگی اشاره نمودند.

دكتر كريمي ضمن اشاره به حذف آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان آن را گامی مثبت در جهت بارورتر شدن استعدادهای مختلف دانش آموزی دانستند. بعد از سخنان دکتر کریمی دکتر حسینی معاون  مرکز امور بین الملل به ایراد سخن پرداختند.

در ادامه دكتر حسيني به بيان  اهداف برپايي كارگاه مهارت هاي زنديگ و نقش و اهميت آن در تربيت اجتماعي دانش آموزان پرداختند. دكتر حسيني ضمن معرفي سخنرانان همايش و بيان رويكرد برنامه به تشريح برنامه هاي وزارت آموزش و پرورش در خصوص تقويت مهارت هاي زندگي پرداختند.

دکتر مهرمحمدی از سخنرانان ديگر همايش،  به  اهميت ایجاد زمینه تولد مدارس جدید منطبق با نسل حاضر پرداختند. ایشان با اشاره به گسترش رسانه ها و دسترسی سریع به منابع یادگیری به طرح  این سوال در ذهن مخاطبان پرداختند که چرا باید یادگیری فقط در فضای مدرسه و‌ نظم حاکم بر آن ایجاد شود.

مهر محمدی ضمن توجه به اثربخش بودن آموزش بر لذت بخش بودن فرایند آموزش و متناسب بودن آن با مخاطب اشاره و آن را یک چتر برای ممانعت از بارش اطلاعات ناصحیح از اینترنت و شبکه های مجازی دانستند.

در ادامه دکتر امانی طهرانی،  از دیگر سخنرانان این همایش  نیز در سخنان خود بيان نمودند که افزایش مهارت زندگی دانش آموزان از اهداف اسناد بالادستی وزارت آموزش و پرورش بوده و  به مواردی نيز در برنامه درسی ملی اشاره نمودند که اساس آن بر مبنای افزایش مهارت زندگی در پایه های مختلف  تحصيلي می باشد. خانم دکتر دانشفر و خانم دکتر فلاحیان از روسای گروه دفتر تالیف نیز در ادامه مطالبی را در زمینه ملموس نمودن دروس در خلال زندگی اجتماعی با هدف تقویت مهارت های زندگی دانش آموزان بيان نموده و به دروسی که در کتب درسی پایه های مختلف با این هدف وارد شده است اشاره نمودند.

در قسمت دوم همايش كه عصر نيز ادامه داشت، عبدي مشاور مقام عالي وزارت در خصوص حقوق شهروندي مبتني بر سبك هاي زندگي اسلامي و قوانين جمهوري اسلامي به ايراد سخن پرداختند. آقايان حاجي آقالو و دكتر كياني نيز از ديگر سخنرانان اين همايش نيز در مباحث تاثير آموزش مهارت هاي زندگي و پرورش ابعاد تفكر خلاق و نقاد دانش اموزان و همچنين تاثير آموزش مهارت هاي زندگي بر كاهش آسيب هاي اجتماعي مطالب و سخنان خود را ارائه نمودند.

 

آرشيو نصاوير همايش مهارت هاي زندگي

 

         

        

        

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه