تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۰۸:۴۳:۰۸
کد مطلب:  580572
وزير آموزش و پرورش عازم مراكش مي‌شود

رئیس مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: وزير آموزش و پرورش به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران جهت شركت در اجلاس وزرای امور کودک کشورهای اسلامی عازم كشور مراكش مي شود.

غلامرضا کریمی قائم‌ مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: پنجمین اجلاس وزرای امور کودک کشورهای اسلامی از دوم لغایت سوم اسفندماه با همکاری دبیرخانه سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی و سازمان آیسسکو در رباط پایتخت کشور مراکش (مقر اصلی سازمان آیسسکو) برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: در این اجلاس، هیأتی به ریاست سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌ و پرورش شرکت کرده و  این هیأت را نمایندگانی از سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با امور کودکان همراهی خواهد کرد.

 

قائم‌ مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به موضوع این اجلاس، اظهار داشت: در این اجلاس بحث و بررسی اشکال مقابله با خشونت علیه کودکان مطرح خواهد شد که از مهم‌ترین برنامه‌های آن، تصویب چارچوب کلی حفاظت از کودکان جهان اسلام در برابر خشونت و ارائه گزارش‌های ملی توسط نمایندگان کشورهای اسلامی در راستای تدابیر و اقدامات پیش‌بینی‌شده جهت مقابله با اشکال مختلف خشونت علیه کودکان است.

 

کریمی تصریح کرد: در این اجلاس، وزیر آموزش و پرورش گزارش ملی جمهوری اسلامی ایران از اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در موضوع مقابله با اشکال مختلف خشونت علیه کودکان در حوزه آموزش، بهداشت، قضایی، امور قانون‌گزاری و حقوق کودکان از جمله حق بازی و تفریح کوکان، حق دست‌یابی آموزش پیش‌دبستانی و دبستانی، احترام به حقوق کودکان، مسائل اجتماعی مربوط به کودکان و حمایت‌های اجتماعی از کودکان را ارائه خواهد داد.

 

سازمان آیسسکو، سازمان علمی، فرهنگی آموزشی کشورهای اسلامی است که حیطه‌های آموزش، علوم و فرهنگ را در کشورهای اسلامی طرح و بررسی می‌کند و اجلاس‌های این سازمان هر سه سال یک‌بار برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :