پورتال مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ ۱۰:۴۱:۰۳
کد مطلب:  585969
برپايي گردهمايي سرپرستان مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور

به نقل از روابط عمومي مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور سرپرستان مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشوردر نشست دوروزه به منظور بررسي مسائل و مشكلات اين مدارس گرد هم آمدند تا با تبادل تجربه و اطلاعات با ارائه راهكار لازم نسبت به كاهش اين مسائل و مشكلات اقدام نمايند.

آئين افتتاحيه اين گردهمايي  امروز سه شنبه 8 اسفندماه  با حضور سرپرستان مدارس ايران در خارج از كشور و با ايراد سخنان دكتر غلامرضا كريمي قائم مقام محترم وزير در امور بين الملل و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور رأس ساعت 8:30 در سالن جلسات مركز امور بين الملل ومدارس خارج از كشور آغاز گرديد. دكتر كريمي در ابتدا ضمن خير مقدم به سرپرستان مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور اين گردهمايي را فرصتي خوب براي بررسي مسائل و مشكلات موجود در مدارس خارج از كشور دانستند.

قائم مقام محترم وزير در امور بين الملل حجم زياد مشكلات و مسائل موجود مدارس خارج از كشور را با وجود اين تعداد دانش آموز و معلم در مقايسه با مدارس داخل كشور و حجم وسيع دانش آموز و معلم داراي اهميت دانسته و بر حل آنها در اسرع وقت تاكيد نمودند. ايشان ضمن پيگيري مطالبات معلمان مدارس خارج از كشور در مركز بين الملل نقش سرپرستان  مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور را در حل چالش هاي موجود بر سر راه معلمان اعزامي قابل توجه دانسته و فرمودند با  مديريت درست و پيگيري لازم  اكثر مشكلات قابل حل  خواهد بود. ايشان عدم اطلاع رساني دقيق و مستند مسائل و مشكلات مدارس خارج از كشور  به مراجع تصميم گير را باعث ايجاد چالش بيشتر در اين عرصه دانستند.

در ادامه دكتر كريمي با بيان فلسفه تأسيس مدارس خارج از كشور و تاكيد مقام معظم رهبري به تحصيل دانش آموزان ايراني در مدارس جمهوري اسلامي ايران در كشور هاي ديگر نقش اين مدارس را در عرصه هاي سياسي نيز داراي اهميت دانستند. ايشان  برخورد سياسي برخي كشورها با فعاليت مدارس جمهوري اسلامي را نيز داراي اهميت دانسته و انجام رايزني لازم در جهت بهبود شرايط موجود را خواستار شدند.

رييس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور با معيوب دانستن فرايند برپايي آزمون و اعزام معلمان به خارج از كشور خواستار بررسي دقيق و تغيير قوانين و آئين نامه ها متناسب با شرايط موجود و هدف اصلي تشكيل مدارس خارج از كشور با حفظ شأن و منزلت جمهوري اسلامي و معلمان اعزامي شدند و از سرپرستان محترم درخواست كردند تا در دوروز گردهمايي نسبت به ارائه تجربيات خود در عرصه ديپلماسي آموزشي در اين زمينه نيز به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در اين  گردهمايي دوروزه كه هم اكنون در حال برگزاري مي باشد جناب آقاي الهيار معاون محترم توسعه مديريت در حال سخنراني مي باشند.  مديران مالي، بودجه و اداري وزارت آموزش و پرورش و مركز امور بين الملل نيز  بعد از ايشان به ارائه مطالب خود خواهند پرداخت. عصر امروز نيز  سرپرستان محترم با مقام عالي وزارت  ديدار خواهند داشت.

 

آرشيو تصاوير گردهمايي سرپرستان مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور

 

به اشتراک بگذارید :