تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۰۸:۲۲:۲۰
کد مطلب:  596994
انتصاب دكتر غلامرضا كريمي به عنوان فرمانده پايگاه بسيج شهداء هسته اي مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور

طي حكمي از سوي حسين هژبري فرمانده بسيج فرهنگيان كشور دكتر غلامرضا كريمي به سمت فرمانده پايگاه بسيج شهداء هسته اي مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور منصوب گرديد.

درمراسمي كه به اين مناسبت تدارك ديده شده بود، ابتدا دکتر کریمی ضمن خیر مقدم به جناب آقای هژبری فرمانده بسیج فرهنگیان و هیئت همراه، در خصوص بسیج و فرهنگ آن فرمودند، بسیج به عنوان یک حرکت عظیم مردمی و همزاد با انقلاب اسلامی ایران است. به طوری که بلافاصله بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نهاد و فرهنگ بسیج در جامعه انقلابی شکل گرفت و روز به روز در طول چهار دهه گذشته ما شاهد تقویت این نهاد متعالی هستیم.

ایشان با اشاره به بحران های سال های اول انقلاب در ایران به  جایگاه بسیج و نقش آفرینی در این تحولات پرداختند و اوج حرکت بسیج را در دفاع مقدس و حراست از کیان مملکت بیان نمودند. وي با ستودن تفکر حضرت امام (ره) در مورد هدف گذاری نهاد بسیج به نقش آن در عرصه های مختلف از جمله دوران سازندگی، اصلاحات و عدالت و پویایی این نهاد در تمام دوره ها اشاره نمودند.

دکتر کریمی ضمن توجه به این نکته که  نباید تصور کرد که بسیج صرافاً برای عرصه های نظامی است فرمودند، از آنجا که بسیج برخواسته از متن جامعه است در خیلی از عرصه ها مانند علم و فناوری می تواند نقش تعیین کننده داشته باشد. ایشان  با اشاره به تعقل و تفکر به عنوان نیاز اساسی برای حرکت در  عرصه های جدید فرمودند، برخی دنبال این هستند که کاستی های خود را پشت مفهوم بسیج و فرهنگ بسیج مخفی نمایند در حالی که مقام معظم رهبری بارها فرمودند بسیج می تواند در خیلی عرصه های خلاقانه و نوآورانه موثر باشد. قائم مقام وزیر در امور بین الملل مفهوم بسیج را یک مفهوم متعالی برشمردند و فرمودند نباید گمان کرد که بسیج متعلق به یک گروه یا قشر خاص هست. ایشان بر ظرفیت های بین المللی بسیج اشاره نموده و فرمودند بسیج در عصر حاضر دیگر فقط متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست و ظرفیت هایی پیدا کرده است که در کشورهای مختلف خود را تکثیر نماید و تفکر بسیجی نیز در اکثر کشورها تبلور پیدا نموده است.

حرفه ای بودن بسیجیان و سنگین تر شدن مسئولیت آنها در این مقطع زمانی بخش پایانی سخنان دکتر کریمی را به خود اختصاص داد و ایشان فرمودند، دیگر نمی توان در قاموس بسیج بود ولی یک حرفه ای توانمند نبود. بسیجی آن فردی است که در تمام عرصه ها پیشرو باشد. یک بسیجی باید با نوع رفتار و عملکردش فرهنگ بسیج را به رخ جامعه بکشد، آن هم در پرتو حرفه ای بودن، توانمند بودن، ذهن خلاق و پویا داشتن که نمادهای اصلی یک بسیجی هست.

بعد از سخنان قائم مقام وزیر در امور بین الملل جناب آقای هژبری فرمانده بسیج فرهنگیان کشور ضمن گرامیداشت ایام فرخنده میلاد بانوی دو‌عالم حضرت فاطمه زهرا(س)،  حضور دکتر کریمی در مجموعه امور بین الملل و‌مدارس خارج از کشور را گرامی داشته و برای ایشان آرزوی موفقیت نمودند. ایشان درادامه فرمودند مدیران در درجه اول عزت خود را از خدا  و سپس از  خلق خوب خدا خواهد گرفت و هیچ‌کس به تنهایی مدیر موفقی نبوده. یاران در موفقیت نقش زیادی را ایفا می نمایند و گاهی بزرگان نیز از ناحیه برخی یاران به زمین خورده و‌متوقف شده اند. ایشان در ادامه ضمن توجه به جذب حداکثری  و دفع حداقلی در بسیج به این فرمایش مقام معظم رهبری اشاره نمودند که فرمودند "بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست، سیاسی کار و جناحی نیست. بسیج در کار آبادکردن دنیا است اما خود اهل دنیا نیست". ایشان در ادامه فرمودند به لطف خدا این اندیشه های ناب در بین فرهنگیان گسترده تر از سایر اقشار جامعه یافت می شود و این خلوص و عیار را در فرهنگیان بسیجی بیشتر می توان دید.

در ادامه فرمانده بسیج فرهنگیان کشور به نقش و اهمیت حلقه های صالحین در آموزش و پرورش اشاره نموده و آن را سبب رشد وپویایی تفکر و فرهنگ بسیج در بين فرهنگیان دانستند.

در پایان ایشان ضمن بیان نقش و اهمیت پایگاه بسیج شهداء هسته مرکز امور بین الملل و‌مدارس خارج از کشور و توانمندی جناب آقای دکتر غلامرضا کریمی، ایشان را به عنوان فرمانده این پایگاه معرفی و حکم انتصاب ایشان را تقدیم نمودند. فرمانده بسیج فرهنگیان با توجه نقش و عملکرد جناب آقای توکلی در طول فعالیت در پایگاه بسیج مرکز امور بین الملل ایشان را نیز به عنوان جانشین این پایگاه منصوب و‌حکم ایشان نیز تقدیم گرديد.

به اشتراک بگذارید :