تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ ۱۵:۵۴:۲۴
کد مطلب:  605899
ديدار نوروزي همكاران مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور با قائم محترم مقام وزير در امور بين الملل

در اين ديدار دكتر غلامرضا كريمي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور سالي سرشار از سلامتي و توفيقات روز افزون را براي ايشان آرزو نمودند.

در اين ديدار كه در  اولين ساعات فعاليت مركز امور بين الملل ومدارس خارج از كشور در سالن جلسات اين مركز انجام شد دكتر غلامرضا كريمي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور ضمن تبريك سال جديد خدمت همكاران گرامي مركز و معلمان ايراني در خارج از كشور سالي سرشار از سلامتي و توفيقات روز افزون را براي ايشان آرزو نمودند.

ايشان بر حركت مركز امور بين الملل در سال جديد به سمت حرفه اي شدن اشاره نموده و فرمودند هرگاه سازماني به سمت حرفه اي شدن پيش برود فضاي به وجود آموده به نفع همه افراد آن سازمان خواهد بود. ذات انسان همواره رو به پيشرفت بوده و از آموختن مطالب جديد و كشف تجربه هاي جديد خرسند مي باشد. لذا در اين راستا مي توان فضايي را فراهم نمود تا در آن همكاران گرامي به تبادل تجربيات و افزايش ظرفيت هاي كاري خود اقدام نمايند.

دكتر كريمي در ادامه فرمودند تربيت نيروهاي متخصص و كارآمد و مسلط به زبان در حوزه هاي مختلف وزارت آموزش و پرورش مي تواند كمك زيادي به انعكاس دستاوردهاي اين وزارتخانه و همچنين تعاملات در عرصه بين الملل نمايد.

وي پرداخت حق عضويت در سازمان هاي بين المللي را متناسب با ايجاد ظرفيت همكاري و حضور كارشناسان در آن سازمان ها ندانسته و آرزوي اميدواري نمودند تا ايران نيز بتواند با تربيت نيروهاي متخصص نسبت به اعزام نيروهاي كارآمد نقش خوبي را در اين سازمان ها ايفا نمايد.

داشتن استانداردهاي حداقلي براي نيروهاي مركز امور بين الملل به جهت افزايش تعاملات وزارت آموزش و پرورش در عرصه بين الملل و همچنين تهيه گزارش هاي كارآمد توسط اين كارشناسان با عنايت به گسترش اينترنت و دسترسي سريع به اطلاعات و منابع از ديگر مواردي بود كه دكتر كريمي به آن اشاره نمودند.

ايشان همكاري مشاوران و متخصصان آموزش و پرورش در عرصه بين الملل كه خارج از مركز فعاليت مي نمايند را مفيد دانسته و خواستار حضور كارشناسان مركز در كارگاه هايي كه توسط متخصصان خارجي در ايران برگزار مي گردد شدند تا بدينوسيله تجربيات به دست آمده و گزارش هاي لازم تكثير و در اختيار بخش هاي مختلف وزارت آموزش و پرورش قرار گيرد.

به اشتراک بگذارید :