تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۵:۴۲:۲۴
کد مطلب:  630643
فرایند توجه به مدرسه باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته شود

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از موضوعات مهمی که در وزارت آموزش و پرورش مطرح است، اینکه فرایند توجه به مدرسه باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته شود.

کریمی در مراسم بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان نمونه استان ضمن خیر مقدم به مهمانان ویژه و معلمان نمونه استان اصفهان اظهار کرد: در خصوص اهمیت جایگاه معلمان نیازی به تبیین و توضیح نیست و همگان به نقش و رسالت معلمان آگاه هستند.

وی افزود: شغل معلمان با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست و تنها قشری که از فعالیت خود لذت می برد، معلم است چرا که برای رشد دیگران تلاش می کند.

کریمی ادامه داد: به دلیل تحولات جدید و ظهور تکنولوژی های نوین، بسیاری از ارزش ها جا به جا شده است اما معلمان علی رغم تهدیدهایی که در جامعه شکل گرفته همچنان مورد اعتماد جامعه است.

وی عنوان کرد: اعتماد اجتماعی مردم به نهادها کاهش پیدا کرده است و بیشترین اعتماد را به قشر معلمان دارند که این جایگاه واجد ارزش و احترام است.

کریمی اضافه کرد: وضعیت دستمزد معلمان از جمله تهدیدهایی است که برای معلمان وجود دارد به طوری که در همه کشورهای دنیا بین 12 تا 20 درصد بودجه عمومی کشور به امر آموزش اختصاص پیدا می کند اما در ایران امکان افزایش چشمگیر در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: ما باید نگاه جدیدی به آموزش و پرورش داشته باشیم چرا که ابزارها و روش ها متحول شده است.

کریمی تصریح کرد: بیش از 300 هزار معلم طی سه سال آینده بازنشسته می شوند بنابراین باید تمرکز کار بر روی معلم و مدرسه باشد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: اگر جایگاه مدرسه را به صورت واقعی قرار دهیم، مدیر مدرسه رهبر آموزشی خواهد شد و در غیر اینصورت اداره کردن کار در سال های آینده مشکل خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :