تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  700242
آغاز سال تحصیلی در دبستان بین المللی و تطبیقی پسران تهران با نواخته شدن زنگ مهر توسط معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

با حضور معاون هماهنگی و نظارت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور زنگ مهر در دبستان بین المللی و تطبیقی تهران زده شد

وحید یعقوبی معاون هماهنگی و نظارت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری سرور و سالار شهیدان و آرزوی  توفیق درک و فهم فضیلت های این ایام،  فرارسیدن ماه مهر، ما مهربانی، ماه تلاش و کوشش برای سازندگی جامعه و کسب دانش را به دانش اموزان عزیز و همکاران گرامی دبستان بین المللی و تطبیقی پسران تهران تبریک گفت.وی این روزها را که با هفته دفاع مقدس و حماسه خمینی تلفیق گردیده است روزهای با ارزشی دانست که  یادآور تلاش و جانفشانی و از خودگذشتگی شیرمردان برای آبادانی، سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی است.

معاون مرکز امور بین الملل گفت:  تابلوی عاشورا زیباترین اثر هنری خلق شده تا به امروز است و فرزندان عاشورایی درسهایی چون   ایثار و فداکاری، گذشت،تعهد، مسئولیت پذیری و ادب و تواضع نوع دوستی و انسان دوستی- میهن پرستی را به خوبی از این فرهنگ آموختند و باتقدیم 3600 دانش‌آموز شهید و 5000 معلم شهید برگ زرینی بر تارک نظام آموزش و پرورش کشور  افزودند.

وی در ادامه ضمن بیان نقش و اهمیت اموزش و پرورش در جامعه پرداخت و گفت:  اندیشمندان و فلاسفه عرصه تعلیم و تربیت عصرکنونی را عصری می‌دانند که هدف از آموزش و پرورش تنها انتقال میراث فرهنگی و تجارب بشری به نسل جدید نیست. بلکه رسالت آموزش و پرورش ایجادتغییرات  مطلوب در نگرش‌ها، شناخت ها و در نهایت رفتار انسان‌ها است.

یعقوبی در ادامه با تاکید بر رسالت معلمان گفت در این نهاد، معلم نقش بسیار مهم و اساسی را بر عهده دارد و  معلم شایسته در جهان امروز ، معلمی است که بداند:‌چرا آموزش می‌دهد؟ چه مطالبی را آموزش می‌دهد؟چگونه آموزش می‌دهد؟کجا آموزش می‌دهد؟ و  این معلم باید راه و رسم چگونه آموختن، متحول شدن و چگونه زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد.

وی با بیان اینکه رمز و راز توسعه یافتگی جوامع الگوی توسعه یافتگی و رشد آموزش و پرورش و مدرسه است بزرگترین ضرر مدارس را  فرستادن یک دانش آموز به جامعه در حالیکه او مهارت زندگی کردن را نیاموخته است دانست و گفت: هنر مدرسه و معلمان در مدرسه اینست که نگذارند افراد احساس کنند مدرسه جای وقت گذرانی است.

یعقوبی  با قابل اهمیت خواندن کیفیت مدارس گفت: کیفیت در مدرسه یعنی جلب رضایت و خضنودی دانش آموزان و والدین آنها و تنها معیار کیفیت مدرسه،‌تغییر رفتار مطلوب دانش آموزان است . و در این راستا اخلاق پایه و اساس و سنگ بنای فرهنگ جامعه و ستون قدرت جامعه است و معلم بیشترین نقش را  برای ارتقاء اخلاق جامعه  دارد.

ایشان در پایان با توجه به نقش و جایگاه مدارس بین الملل و تطبیقی این مدارس ویترین  مدارس جمهوری اسلامی ایران دانست  و  گفت خیلی ازهمکاران فرهنگی آرزوی فعالیت در این مدارس را دارند  پس بودن در این مدرسه را فرصت بدانید و برای خدمت به همنوعان خویش  و برای سربلندی و موفقیت کشورمان تلاش کنیم و با همدیگر صمیمی، همدل و هماهنگ باشیم.

به اشتراک بگذارید :