تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۵:۲۵:۲۲
کد مطلب:  700271
زنگ مهر در سرزمین مقاومت نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس دانش آموزان ایرانی امروز (یکشنبه) در آیینی با حضور مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در سوریه، معلمان و اولیای دانش آموزان همزمان با سراسر کشور در سرزمین مقاومت در شهر دمشق پایتخت سوریه نواخته شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در این آیین که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه برگزار شد با تسلیت شهادت تعدادی از شهروندان ایرانی در حادثه تروریستی اهواز گفت که علم و دانش مفهوم تازه ای پیدا کرده است که باید دانش آموزان همراه با ایمان و تقوا با ابزارهای نوین آشنا شوند.
جواد ترکابادی اظهار داشت: همه ما به ویژه معلمان باید نسل جدید و دانش آموزان را با معارف و برکات انقلاب اسلامی آشنا کنیم.
وی تصریح کرد: سند تحول بنیادی باید در مدارس ایرانی در سوریه به صورت مجزا تهیه شود زیرا این منطقه با روحیه جهادی پیوند خورده است.
ترکابادی افزود: مدرسه ایران در سوریه حدود 35 سال از تاسیس آن می گذرد و همه ایرانیان مقیم در این کشور باید از آن بهره مند شوند.
سفیر ایران در سوریه گفت: اقتداری که امروز نظام اسلامی ما توانسته در دنیا به آن دست یابد به برکت خون شهدا و در سایه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاصل شده است.
وی اظهار داشت: دشمن امروز برای انحراف نسل جوان و انقلابی ما دست به تهاجم فرهنگی زده است که معلمان برای هدایت افکار آنان تاثیر گذار هستند.
سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه، لبنان و اردن نیز گفت: هم اینک در این سه کشور 330 دانش آموز رسمی، سه هزار دانش آموز غیر رسمی و یک هزار و 400 رزمنده در مدارس ایرانی در حال تحصیل هستند. 
محمد حسین عبداللهی افزود: 10مجتمع آموزشی ایرانیان در سه کشور سوریه، لبنان و اردن در تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی فعال است.
وی اظهار داشت: این مجتمع ها در 6 شهر و سه پایتخت در سوریه، لبنان و اردن مستقر هستند و دانش آموزان از دوره پیش دبستانی تا دوره پیش دانشگاهی در آن تحصیل می کنند.
سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در سوریه، لبنان و اردن گفت: سال گذشته در شهرهای حلب و حماه سوریه مدارس ایرانی برای تحصیل فرزندان مدافعان حرم راه اندازی شده است. 
عبداللهی ادامه داد: علاوه بر مدارس برای فرزندان دانش آموز مدافع حرم در شهرهای حلب و حماه از 2 سال قبل مجتمع های آموزشی ویژه مدافعان حرم در دوره تحصیلی 12 ساله نیز راه اندازی شده است. 

به اشتراک بگذارید :