تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ ۱۳:۳۵:۲۴
کد مطلب:  702048
حضور دکتر کریمی دبیر کل آیسسکو در ایران در مجمع عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

مجمع عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام دوشنبه ۲ مهر با حضور دبیر کل آیسسکو در ایران به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

این مجمع که با حضور دکتر غلامرضا کریمی دبیر کل سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی(آیسسکو) در ایران برگزار گردید نخستین مجمع شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام بود که با توجه به گستره فعالیت این شبکه در ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری‌های اسلامی با موضوع علم و فناوری هوشمند، فرصت خوبی برای تبادل دانش، تجربیات و انتقال تکنولوژی فناوری هوشمند در جهان اسلام با برگزاری این مجمع و پس از تصویب اساسنامه آن به طور عملی امکان پذیر نمود.

شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام ذیل کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری‌های اسلامی با هدف ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌های مجازی کشور‌های اسلامی راه اندازی شد و با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشور‌های عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندی‌های موجود، زمینه انجام طرح‌های مشترک برای اعضا نیز فراهم می‌شود.

در این مجمع نمایندگان کشور‌هایی از اروپا، ترکیه، آلبانی، آسیا و آفریقا و همچنین ۲۳ دانشگاه کشور که در حوزه مجازی فعالیت دارند حضور داشتند. در پایان ضمن تصویب اساسنامه با حضور کشور‌های کامستک یا کمیته علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی، برنامه یکساله این شبکه بررسی و تأیید شد.

به اشتراک بگذارید :