تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۴:۲۵:۰۰
کد مطلب:  717533
چهارمین شماره نشریه «نامه آموزش» منتشر شد

چهارمین شماره نشریه «نامه آموزش» توسط کانون متخصصان تحلیلگر آموزش وابسته به مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نامه آموزش ماموریت خود را گفتگوی اندیشه‌ها مختلف در عرصه دیپلماسی آموزشی،کمک درتبیین گفتمان تعلیم وتربیت و همچنین بستری جهت معرفی نظام های برتر آموزش و پرورش  جهان تعریف کرده است.

شماره چهارم نامه آموزش  با پرونده‌ ویژه ای به بررسی نظام آموزش و پرورش سنگاپور و نقش آن در رشد و شکوفایی اقتصادی این کشور پرداخته است. در کلام نخست این شماره از نامه آموزش که به قلم دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل نگاشته شده است به بررسی  و واکاوی موشکافانه در خصوص وضعیت سیاسی و اقتصادی سنگاپور در نیم قرن پیش پرداخته شده است. دکتر کریمی بر این عقیده است که سنگاپورکه کشوری بی بهره از منابع وثروت های طبیعی در سه دهه اخیر بوده است به مدد نظام آموزشی کارا و باکیفیت به یکی از قدرت های بزرگ شرق آسیا تبدیل شده است و می توان گفت نظام آموزشی سنگاپور نمونه تمام عیار یک نظام آموزشی نظام مند وکارآمداست.

در این شماره با نگاهی به وضعیت سنگاپور در پنجاه سال پیش و دست و پنجه نرم کردن مردم این کشور با فقیر و مسائل و مشکلات فراوان به سرمایه گذاری هنگفت این کشـــور بر روی نظام آموزشی و نتایج شگفت انگیزی به بار آمده آن پرداخته می شود. خواننده می تواند ضمن مطالعه وضعیت کنونی سنگاپور ترسیمی از  نقش بی بدیل این کشور در اقتصاد اطلاعاتی و شبکه ای در آینده ای نزدیک در عرصه بین المللی داشته باشد.  و در پایان نیز خواننده به این واقعیت پی می بردکه  همه این پیشرفتها برگرفته از نظام آموزش و پرورش سنگاپور است که با هدف کمک به دانش آموزان برای کشف استعدادها واستفاده از همه ظرفیت هایشان و ایجاد اشتیاق برای یادگیری درازمدت، بهترین مسیر را برای هر کودک فراهم نموده است.

به اشتراک بگذارید :