تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ ۱۱:۲۹:۳۶
کد مطلب:  721353
همایش ملی آموزش چند فرهنگی با تاکید بر دانش آموزان پناهنده برگزار می شود.

در نشست مشترک مسئولان مرکز امور بین الملل و معاونت آموزش ابتدایی توافق گردید: همایش ملی آموزش چند فرهنگی با تاکید بر دانش آموزان پناهنده برگزار می شود.

دکتر حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی صبح امروز با حضور در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن دیدار با دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و مدارس خارج از کشور راهکارهمکاری های فی مابین را در عرصه بین الملل بررسی نمودند.

در ابتدای این نشست دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل با اشاره به اهمیت دوره آموزش پیش دبستانی و  ابتدایی در تربیت دانش آموزان بر ضرورت ارائه گزارشات بین المللی در خصوص فعالیت های گسترده معاونت آموزش ابتدایی در خصوص حق آموزش برای کودکان، پوشش تحصیلی و جذب بازماندگان از تحصیل جهت ارائه به نهادهای بین المللی تاکید نمود.

ایشان در ادامه ضمن توجه به آموزش اتباع و مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران و با توجه به تحصیل بیش از 70 درصد این افراد در مدارس ابتدایی  لزوم توجه معاونت ابتدایی به برنامه ریزی محتوایی و گسترش برنامه های فرهنگی و تربیتی را در این مدارس خواستار گردید.

کریمی همچنین ضمن با اهمیت خواندن نقش مدارس تطبیقی و بین الملل وزارت آموزش و پرورش درآموزش و گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی به دانش آموزان بر حضور و مشارکت چشم گیر دانش آموزان این مدارس در مناسبت های ملی و مذهبی اشاره نمود.

در ادامه نیز دکتر حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی ضمن توجه به فرصت های موجود در مدارس خارج از کشور بر استفاده از ظرفیت های ایجاد شده  در جهت گسترش تعاملات بین المللی اشاره نمود.

 وی همچنین ضمن با اهمیت دانستن مطالعات تطبیقی در عرصه آموزش  و پرورش  بر استفاده از ظرفیت های موجود مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و مرکز امور بین الملل در پرداختن به  موضوع آموزش ابتدایی تاکید نمود.

در ادامه این نشست دو طرف ضمن ضمن بررسی ابعاد مختلف همکاری های فی ما بین در خصوص ارائه گزارشات بین المللی در حوزه آموزش ابتدایی، مشارکت در تدوین برنامه درسی بین الملل، برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه های آموزش چند فرهنگی اتباع تبادل نظر کردند.

ضمناً با توافق طرفین مقرر گردید در آینده ای نزدیک همایش ملی چند فرهنگی ویژه دانش آموزان اتباع و مهاجرین مدارس جمهوری اسلامی ایران با همکاری دو طرف برگزار گردد.

به اشتراک بگذارید :