تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ۱۴:۴۸:۰۹
کد مطلب:  726879
برگزاری اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در شیراز

نشست دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو ۲۰و ۲۱ آبان ماه در مرکز استنادی علوم جهان اسلام در شیراز برگزار می شود

دکتر کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران هدف از برپایی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو را تقویت شبکه علمی و تحقیقات در کشورهای عضو سازمان آیسسکو دانست.  وی افزود در این اجلاس گزارش وضعیت علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران برای دبیران کل کمیسیون های ملی کشورهای عضو آیسسکو ارائه خواهد شد.

کریمی همچنین برپایی این اجلاس توسط کمیسیون ملی آیسسکو در ایران را با همکاری سازمان آیسسکو، و  مرکز استنادی علوم جهان اسلام، یک فرصت و ظرفیت مناسب برای رصد آخرین تحولات و دستاوردهای کشورهای عضو این سازمان در عرصه علم و فناوری دانست و گفت برگزاری این اجلاس در راستای مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران از ابعاد مختلف علمی دارای اهمیت خاص است که این امر به تحکیم روابط علمی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی کمک خواهد کرد.

وی ضمن تشریح برنامه های اجلاس گفت: در آئین افتتاحیه این اجلاس که ۲۰ آبان و با حضور دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو از 35 کشور اسلامی برگزار خواهد گردید سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می نمایند و سپس برنامه های جاری سازمان آیسسکو برای دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو تشریح خواهد گردید.

دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران برنامه های روز دوم اجلاس را نیز با اهمیت دانست و افزود: در روز دوم اجلاس که با سخنرانی دکتر منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران آغاز می گردد گزارشی از آخرین تحولات علمی و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران ارائه خواهد گردید. همچنین در نشست تخصصی روز دوم نمایندگان کشورهای شرکت کننده در اجلاس، تجربیات خود را در زمینه علم و فناوری ارائه می نمایند.

وی همچنین از ارائه گزارشی از وضعیت همکاری جمهوری اسلامی ایران با سازمان آیسسکو و تجربیات و برنامه های کمیسیون ملی آیسسکو در ایران و همچنین تجربیات موفق وزارت آموزش و پرورش توسط دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران در روز دوم خبر داد و اظهار امیدواری نمود تا برپایی این اجلاس در راستای تحکیم روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اسلامی موثر باشد.

شایان ذکر است کمیسیون ملی آیسسکو مسئولیت کلیه ارتباطات و تعاملات کشور با سازمان آیسسکو را بر عهده دارد.

به اشتراک بگذارید :