تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  730016
دغدغه کشورهای عضو آیسسکواهتمام و توجه هر چه بیشتر به ارتقاء کیفیت آموزش، علم و فناوری و همکاری در اجرای پژوهش های علمی

دکتر غلامرضا کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران در آئین افتتاحیه اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو : دغدغه کشورهای عضو آیسسکواهتمام و توجه هر چه بیشتر به ارتقاء کیفیت آموزش، علم و فناوری و همکاری در اجرای پژوهش های علمی است.

آئین افتتاحیه اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو   صبح امروز با حضورسید محمد بطحایی  وزیر اموزش و پرورش و دکتر قماری معاون سازمان آیسسکو در شیراز برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو که امروز صبح در شیراز برگزار گردید ابتدا دکتر غلامرضا کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران ضمن خیر مقدم به مهمانان و گرامیداشت حضور دبیران کل در این اجلاس ابراز امیدواری نمود تا دبیران کل شرکت کننده در اجلاس شیراز با تلاش یکدیگر بتوانند نتایج پرباری را برای پیش برد اهداف آیسسکو در این اجلاس کسب نمایند.

وی ضمن بیان دستاوردهای کمیسیون های ملی آیسسکو در سه سال گذشته ایجاد تحرک در نسل جوان برای فعالیت های مشترک اسلامی و توسعه پایدار، توسعه کیفی و برابری فرصت ها در زمینه آموزش، علوم، فرهنگ و ارتباطات کشورهای عضو را از مهمترین اقدامات در این مدت بیان نمود و به عنوان دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در ایراناز زحمات همکاران خود در کمیسیون های ملی کشورهای عضو آیسسکو در ارتقاء اهداف راهبردی این سازمان بین المللی تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه دکتر کریمی ضمن تشریح برنامه های کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران گفت: کمیسیون ملی در ایران در قالب هشت کمیته تخصصی شامل آموزش عالی، آموزش و پرورش، آموزش برای توسعه پایدار، اخلاق در علوم و تکنولویی ، علوم و فناوری و کمیته های محیط زیست و فرهنگ و ارتباطات فعالیت می نمایند که اعضاء این کمیته ها را جمعی از متخصصان و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی تشکیل می دهند و با همکاری و تعامل یکدیگر در جهت عملیاتی کردن اهداف و راهبردهای سازمان آیسسکو در ایران و همچنین اجرای فعالیت های مشترک بین المللی تلاش می نمایند.

وی در خاتمه ضمن تشکر از حضور دکتر قماری نماینده مدیر کل آیسسکو و همچنین سایر دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی و نمایندگان سازمان های بین المللی از  همکاری و مساعدت نهادها و سازمان های مختلف در برپایی این نشست مساعدت نمودند تشکر و قدردانی نمود.

به اشتراک بگذارید :