تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ ۱۳:۱۵:۳۴
کد مطلب:  736620
دیدار و گفتگوی معاون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف با دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و‌پرورش در امور بین الملل

برتراند بنویل معاون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف و دکتر ویل پارکس نماینده یونیسف در ایران با دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و‌پرورش در امور بین الملل دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار که صبح روز سه شنبه 29 آبان ماه در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت، ابتدا برتراند بنویل معاون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف  ضمن خوشحالی از حضور در ایران تعاملات وزارت آموزش و پرورش و نمایندگی یونیسف در ایران را در حد مناسب و قابل قبولی عنوان کرد و  ابراز امیدواری نمود تا این همکاری ها و روابط گسترش یابد تا طرفین بتوانند ازظرفیت ها و فرصت های موجود در جهت اهداف آموزشی بهرمند گردند.

برتراند بنویل افزایش تعاملات یونیسف و وزارت آموزش و پرورش را از زمان تصدی  دکتر کریمی به عنوان قائم مقام وزیر در امور بین الملل چشمگیر دانست و اجرای برخی پروژه های بین المللی از جمله آموزش مهارت های زندگی را نتیجه این تعامل سازنده  بیان نمود.

وی ضمن بیان نقش آموزش پیش دبستانی در رشد و پرورش کودکان در اوان جوانی آشنایی  دانش آموزان را با مهارت ها و آموزش های انعطاف پذیر و همچنین مشاغل و آموزش های فنی و حرفه ای  در قالب فوق برنامه موثر دانست.

معاون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف با پر رنگ خواندن نقش آموزش و پرورش در فعالیت های بین بخشی از جمله ورزش و جوانان کار و حرفه و همچنین همکاری با تشکل های مردم نهاد آمادگی یونیسف را برای همکاری با وزارت آموزش و پرورش در جهت تقویت آموزش فراگیر به کودکان کم توان اعلام نمود و ترسیم فرایند لازم برای اجرایی شدن آن را  از دکتر کریمی خواستار شد.

در ادامه دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر اموزش و پرورش در امور بین الملل ضمن خیر مقدم به معاون منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف و هیأت همراه در خصوص نحوه تعامل و همکاری فی مابین وزارت آموزش و پرورش با نمایندگی یونیسف درایران مطالبی را عنوان نمود ایشان ضمن تقدیر از تلاش های دکتر ویل پارکس نماینده یونیسف در ایران در جهت همکاری با وزارت آموزش و پرورش به شرایط و محدودیت های تحریم ایران اشاره نمود و گفت: هم اکنون که جمهوری اسلامی ایران با شرایط تحریم مواجه است بیشترین آسیب را کودکان و بیماران خواهند دید.

وی همچنین با اشاره به جمعیت پناهنده 4 میلیون نفری چالش جدی را آموزش و رسیدگی به وضعیت بهداشت  کودکان پناهنده  بیان کرد و افزود با توجه به دستور مقام معظم رهبری ثبت نام تمامی دانش اموزان پناهنده حتی دانش آموزان فاقد مدارک اقامتی  در 28000 مدرسه در  جمهوری اسلامی ایران انجام گردیده است و هم اکنون بیش 480 هزار نفر دانش آموز در کنار دانش آموزان ایرانی مشغول تحصیل هستند که این آمار همچنان رو به افزایش است. کریمی ضمن اشاره به صحبت های برتراند بنویل  با مثبت ارزشیابی نمودن آموزش پیش دبستانی  افزایش پوشش 40 در صدی به 70 در صدی آن را در وزارت اموزش و پرورش دولت تدبیر امید در طول سه سال گذشته نشان از توجه  ویژه به این امر دانست.

در ادامه این دیدار در خصوص آموزش شهروندی، همکاری های بین بخشی، تلاش برای کم کردن اثر تحریم ها بر کودکان، معرفی یک شهر به عنوان شهر دوستدار کودک، اموزش فنی و حرفه ای جوانان و استخدام زنان  و همچنین گسترش همکاری ها در جهت اموزش به کودکان معلول و کم توان مذاکراتی صورت گرفت و مقرر گردید در برنامه عمل آتی این موارد مد نظر قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :