تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۱۸:۳۶
کد مطلب:  770838
دیدار دکتر نجفی با مدیر کل سازمان آموزش و پرورش استان استانبول

سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ترکیه، روسیه و آسیای میانه با آقای دکتر لئونت یازیجی مدیر کل سازمان آموزش و پرورش استان استانبول دیدار کرد.

دکتر نجفی سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ترکیه، روسیه و آسیای میانه با آقای دکتر لئونت یازیجی مدیر کل سازمان آموزش و پرورش استان استانبول دیدار کردند در این دیدار آقای دکتر نجفی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار به مشترکات عمیق تاریخی و فرهنگی دو کشور دوست و برادر پرداختند و به اهمیت توسعه روابط در زمینه تعلیم و تربیت اشاره نمودند.

  ایشان در ادامه سخنان خود به اهمیت همکاری در خصوص تربیت معلم و استفاده از تجارب دو کشور در این زمینه به جایگاه مهم مراکز تربیت معلم در امر آموزش و پرورش اشاره کردند و همچنین به همکاریهای بین المللی وکنوانسیون های آموزشی و پرورشی اشاره داشتند و افزودند مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول  با قدمت 140 ساله یکی از نمادهای مهم روابط همکاری فرهنگی بین دو کشور محسوب می شود که از قدیمترین مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شمرده می شود .

ایشان ضمن اشاره به محدویت  فضای های ورزشی مجتمع آموزشی فجر از  مدیرکل سازمان آموزش وپرورش استان استانبول خواستند که در صورت امکان در یکی از مدارس نزدیک مجتمع آموزشی فجر استانبول تمهیداتی جهت ورزش دختران و پسران این مجتمع آموزشی فراهم نمایند که آقای لئونت در این خصوص اعلام آمادگی کرده و از معاون خود آقای محمد نظیر خواستند که موضوع را بررسی و در این خصوص همکاری نمایند و  همچنین از ایشان  خواستند که در اولین فرصت مناسب از مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول دیدن نمایند.

آقای نجفی در ادامه سخنان خود به زمین واقع در منطقه فندق  زاده اشاره  کردند و افزودند این زمین 60 سال پیش جهت احداث  یک مکان آموزشی  خریداری شده است و سند مالکیت آن به اسم دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد و وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ابراز تمایل می کند که این زمین را با مکان آموزشی  تقریبا   40 کلاسه هم ارزش تهاتر نماید که آقای لئونت ضمن استقبال  در پاسخ فرمودند این موضوع به صورت کتبی با مشخصات کامل زمین  ارسال تا موضوع توسط کارشناسان  نوسازی و تجهیز مدارس این سازمان مورد ارزیابی قرار داده شود و در این خصوص اعلام آمادگی نمودند.

سپس آقای دکتر لئونت یازیجی  ضمن ابراز خرسندی از این دیدار به تاریخ و فرهنگ عمیق ایران  باستان اشاره کردند و افزودند امر آموزش و پرورش یک امر جهانی است و کودکان و نوجوانان آیندگان ما هستند و ما  باید از پتانسل های آموزشی یکدیگر استفاده کنیم ایشان در ادامه سخنان خود افزودند معلمان مجتمع آموزشی فجر استانبول می توانند ازامکانات تربیت معلم این سازمان استفاده نمایند . در ادامه هر دو طرف نسبت به اعزام هئیت جهت بازدید از مدارس و مراکز تربیت معلم یکدیگر ابراز تمایل  نمودند. در این دیدار آقای زینعلی از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و آقای قهرمانی مدیر مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول  حضور داشتند .

به اشتراک بگذارید :