تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۱۹:۲۱:۴۹
کد مطلب:  787888
مراسم گلبانگ انقلاب اسلامی ایران با حضور قائم مقام وزیر در امور بین الملل برگزار گردید.

آئین گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همزمان با سایر مدارس جمهوری اسلامی ایران با به صدا درآمدن نمادین گلبانگ انقلاب اسلامی توسط دکتر کریمی قائم مقام وزیردر امور بین الملل در مجتمع بین الملل و تطبیقی پسرانه تهران نیز آغاز گردید.

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیردر امور بین الملل ورئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشوردر مراسم گرامیداشت یوم الله دهه فجر که در مجتمع بین الملل و تطبیقی پسرانه تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و امام شهداء و دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی تاکید نمود و گفت: این روزها روزهای بسیار خاطره انگیزی برای مردم ایران است زیرا چهل سال پیش در چنین ایامی راهپیمایی های گسترده در اقصی نقاط کشور راه افتاد و نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

کریمی گفت:  وقوع انقلاب اسلامی ایران در منطقه یک  تحول بزرگ بوده است و قدرت های بزرگ برای اینکه انقلاب اسلامی به سرعت به کشورهای همسایه گسترش پیدا نکند بلافاصله جنگ هشت ساله ای را به ایران تحمیل کردند و در طول این هشت سال  تلاش کردن ظرفیت ها و  توانمندی های ایران را تضعیف کنند و در بعد از جنگ نیز شاهد انواع تحریم ها علیه ایران بودیم.

وی یا اشاره به تلاش ابرقدرتها برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی گفت: همه این مسائل در طول چهل سال گذشته نشان می دهد که یک اراده جدی در محیط بین المللی وجود دارد  که مانع از نقش آفرینی دین در عرصه اجتماعی و سیاسی شود.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل گفت: همه شاهد خواهند بود که با توجه به فشارها، تهدیدها و تحریم هایی که در عرصه بین المللی علیه ایران وجود دارد دوباره در روز بیست و دوم بهمن مردم ایران به خیابان ها خواهند آمد و حمایتشان را از نظام جمهوری اسلامی اعلام خواهند کرد.

وی در پایان افزود: امیدواریم روز به روز در کشور عزیزمان شاهد کارآمدی نظام سیاسی و شفافیت در کلیه ارکان نظام اسلامی باشیم تا انشالله این تجربه مردم سالاری دینی که یک تجربه منحصر به فرد در منطقه و جهان تلقی می شود همچنان به عنوان الگو در عرصه  بین المللی مطرح باشد.

شایان دکر است این مراسم در روزهای دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه در بیش از 110 مدرسه جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان برگزار و دانش اموزان با آذین بندی کلاس های درس و مدارس خود و برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و اجرای سرودهای انقلابی با آرمانهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند.

به اشتراک بگذارید :