23 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ ۱۵:۳۴:۵۷
کد مطلب:  827840
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل خبر داد:
کمک سازمان های بین المللی جهت بازسازی مدارس آسیب دیده در سیل

در جلسه مشترک نمایندگان دفاتر سازمان ملل متحد با نهادهای دولتی در وزارت کشور ضمن ارائه گزارش از وضعیت مناطق آسیب دیده در سیل توسط نهادهای دولتی، اختصاص منابع مالی جهت کمک در راستای فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای مناطق آسیب دیده توسط سازمانهای بین المللی انجام شد.

جلسه هم اندیشی نمایندگان دفاتر سازمان ملل متحد با نهادهای دولتی روز دوشنبه 19 فروردین ماه 98 در وزارت کشور برگزار گردید. در این جلسه ابتدا نمایندگان وزارت امور خارجه و وزارت کشور و در ادامه اقای نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گزارشی از وضعیت خسارات و آسیب های سیل اخیر در استان های کشور ارائه نمودند. همچنین در این جلسه گزارشی توسط دکتر کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل در مورد وضعیت مدارس آسیب دیده در سیل اخیر در استان های کشور ارائه شد.

وی گفت: کل مدارس تخریبی در استان خوزستان،لرستان و گلستان 164 مدرسه و 620 کلاس می باشد که در حال حاضر تمهیدات لازم جهت استفاده از کانکس برای بازگشایی این مدارس در دست اقدام است ولی باید به سرعت ساخت این مدارس آغاز گردد تا بخشی از این مدارس برای سال تحصیلی جدید درابتدای مهرماه به بهره برداری برسد.

وی افزود مدارس اسیب دیده در سیل اخیر در استان های کشور  1087 مدرسه است که حدود 5 هزار کلاس درس را در بر میگیرد این مدارس نیز بین 20 تا 50 درصد آسیب دیده اند.

کریمی تعداد دانش آموزان آسیب دیده در سیلاب را بالغ بر 100 هزار نفر اعلام کرد و گفت تعدادی از این  عزیزان نیز دانش آموزان  پناهنده از کشورهای دیگر می باشند که در این ارتباط خواستار کمک و حمایت سازمان های بین المللی برای ساخت مدارس و ارسال تجهیزات به انها هستیم.

وی اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر را سه مورد بیان نمود که اولین آن خرید کانکس و تجهیزات آموزشی برای مدارس تخریب شده مورد دوم را بحث مداخلات روانی و تهیه بسته های آموزشی خاص برای دانش آموزان آسیب دیده و سومین مورد هم ساخت و بازسازی مدارس آسیب دیده بیان گردید.

در پایان سازمان های بین المللی ضمن ابراز همدردی با خانواده های آسیب دیده در سیل اخیر در استانهای مختلف کشورمان بر عزم و اراده خود برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران از طریق اقدامات بشر دوستانه تاکید نموده و توافق نمودن که مبلغی در قالب کمک  برای بازسازی مدارس آسیب دیده مناطق سیل زده در نظر گرفته شود و مقرر گردید حمایت سازمان های بین المللی برای تامین بخشی از اعتبارات جهت ساخت مدارس وارسال تجهیزات وامکانات  لازم آموزشی برای دانش اموزان آسیب دیده در سیل نیز جذب گردد.

به اشتراک بگذارید :