4 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۳:۳۹:۱۵
کد مطلب:  831610
قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خبرداد:
نشست سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور 27 فروردین ماه برگزار می گردد.

به نقل از روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج ا زکشورنشست سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور روزهای 27 و 28 فروردین ماه در تهران برگزار می گردد.

دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن بیان خبر برپایی این گردهمایی گفت: در این نشست که با حضور سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان به مدت دو روز  در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار می گردد مشکلات و مسائل مدارس خارج از کشور چالشهای بوجود امده برای مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مورد بررسی  قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: در این گردهمایی وضعیت تک تک 112 مدرسه فعال در خارج از کشور از لحاظ نحوه  اداره مدارس، بحث اعزام معلمان و هزینه های مدارس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و برای سال تحصیلی  پیش رو نیز  نیز تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.

غلامرضا کریمی در خصوص برنامه های این گردهمایی افزود: در این گردهمایی مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش و نمایندگانی از دفتر ریاست محترم جمهوری و وزارت امور خارجه حضور خواهند یافت و دیدگاه ها و نظرات خود را در خصوص نحوه اداره مدارس خارج از کشور ارائه خواهند نمود.

شایان ذکر است که با توجه به افزایش قیمت ارز در سال گذشته، محدودیت های بودجه ای برای اداره مدارس ایران در خارج از کشور ایجاد گردیده است که این محدودیتها سبب شده است که در گردهمایی دوروزه سرپرستان مدارس خارج از کشور با حضور متولیان امر در خصوص نحوه تداوم فعالیت های این مدارس برای سال تحصیلی پیش رو بررسی جامع  صورت گرفته و تصمصمات لازم نیز اتخاذ گردد.

به اشتراک بگذارید :