16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ ۱۲:۳۴:۱۴
کد مطلب:  849295
با همت سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی در قطر و بحرین برگزار گردید:
اولین جشنواره خلاقیت علمی دانش آموزان ایرانی در قطر

اولین جشنواره خلاقیت های علمی - پژوهشی لکوکاپ با همت سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی در قطر و بحرین و گروه دانش بنیان لکو در مدرسه پسرانه ایرانیان مقیم قطر برگزار شد.

این جشنواره با حضور 100 دانش آموز در قالب 5 لیگ و در رشته های لکومس (محاسبات ذهنی با چرتکه) و لکوروبو (رباتیک) برگزار شد و نفرات برگزیده مجوز ورود به اردوی جهانی لکوکاپ در کشور ترکیه در سال 2020 را دریافت کردند.
این گزارش می افزاید : دانش آموزان در مسابقه لکوروبو با آماده سازی ربات های خود موسوم به ربات فوتبالیست، دو به دو با هم مسابقه دادند. این مسابقات در قالب 3 گروه سنی متفاوت برگزار شد. 
نکته حائز اهمیت و هدف برگزاری این مسابقه نبوغ و توانمندی فردی بود و به همین منظور هر دانش آموز ، ربات منحصر به فرد خود را آماده این مسابقه کرده بود.
پس از برگزاری مسابقات لکوروبو، نوبت به رشته لکومس رسید. در این رشته دانش آموزان بایستی با استفاده از چرتکه استاندارد ، عملیات ریاضی را با سرعت انجام دهند. این مرحله نیز در دو رده سنی برگزار شد. در هر دو رده 100 سوال به اقتضای هر لیگ طراحی و اجرا شد. پس از طی زمان مشخص پایان آزمون اعلام شده و نفرات برتر در مراسم معرفی شدند.
مدارس ایرانی در قطر در دو بخش دختران و پسران و در تمام پایه ها دانش آموز دارد و در زمان حاضر قریب به 900 دانش آموز دختر و پسر در این مدارس به صورت مجزا مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :