16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۶:۱۷:۰۳
کد مطلب:  929600
قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور در جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبستان تطبیقی و بین الملل پسران تهران:
والدین صاحبان اصلی و بازوان توانمند نظام تعلیم و تربیت هستند.

جلسه مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبستان تطبیقی و بین الملل پسران تهران در سالتحصیلی 98 برگزار گردید.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور ، امروز مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبستان تطبیقی و بین الملل پسران تهران با حضور کریمی قائم مقام وزیر ، عباسپور مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت و میرشفیعی مدیر منطقه 2 تهران بر گزار گردید.

ابتدا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور از مشارکت اولیا در فرایند مدرسه تشکر نمود و گفت: در نظام آموزشی هدف ما تک تک دانش آموزان است که در مدارس دانش آموزان تمرین زندگی کردن  و مهارت های شهروندی می آموزند تا بعد از فارغ التحصیلی در جامعه مثمر ثمر باشند.

وی  افزود والدین صاحبان اصلی و بازوان توانمند نظام تعلیم و تربیت هستند  و از دانش آموزان مدارس بین الملل به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران  نام برد تا فرهنگ ایرانی اسلامی را  در اقصی نقاط جهان ترویج نمایند.

در ادامه عباسپور مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان ، مشارکت در مدارس را حق اولیاء دانست و اظهار داشت: شعار امسال انجمن نیز، (( مشارکت در مدرسه حق والدین است )) که در سند تحول بنیادین نیز خانواده در تمامی سطوح تصمیم گیری ستاد تا مدرسه نقش دارند.

عباسپور افزود: در دوره ابتدایی اکثر صاحب نظران تعلیم و تربیت معتقدند شخصیت کودکان در پنج ، شش سالگی شکل می گیرد و نباید این فرصت را از دست داد.

وی گفت: 50 درصد دانش آموزان دوره ابتدایی می باشند که این کار تعلیم و تربیت را دشوار می کند و تاثیر گذاری خانواده بیشتر است، بستری را مدرسه آماده می کند که نقش خانواده حیاتی است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان اظهار داشت انجمنی موفق است که الگو سازی نماید.

دیگر سخنران؛ میرشفیعی مدیر آموزش و پرورش منطقه 2 نیز از پیوند خانه و مدرسه گفت که می تواند ارتباطی غنی و اثر بخش باشد.

وی نهاد خانواده را فراگیرتر از یک مجموعه و سازمان دانست که می تواند جامعه بشری را متحول کند .

به اشتراک بگذارید :