13 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ ۱۶:۴۱:۴۳
کد مطلب:  945169
بازدید معاون امور بین الملل از آموزشگاه در حال ساخت استان قم

دکتر تیموری: ضرورت تسریع در روند احداث مدارس مشارکتی جهت جذب بیشتر مشارکت سازمان های بین المللی و ارائه خدمات به دانش آموزان اتباع خارجی

روز سه شنبه مورخ 30 آبان ماه سال جاری دکتر میترا تیموری معاون بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به همراه آقایان امینیان و صادق دوست با مدیرکل آموزش و پرورش استان قم جناب آقای شیخ الاسلام پیرامون چالش ها و راه های برون رفت از مسائل و مشکلات مربوط به آموزش و پرورش دانش آموزان اتباع خارجی و همچنین برنامه های پیش رو دیدار و گفتگو کردند. طی این دیدار جناب آقای شیخ الاسلام گزارشی از وضعیت دانش آموزان خارجی ارائه نمودند؛ سپس خانم دکتر تیموری در خصوص خدمات متقابل مرکز به دانش آموزان اتباع خارجی با همکاری وزارت کشور و سازمان های بین المللی مطالبی را مطرح کردند. ایشان اظهار امیدواری کرد با توجه به تعداد روبه تزاید دانش آموزان اتباع خارجی و همچنین تنوع ملیت ها و مسائل مبتلابه در این استان، قراردادهای مشارکتی بیشتری در جهت خدمت رسانی به این دانش آموزان منعقد و عملیاتی شود.

وی در ادامه، از روند پیشرفت مدرسه در حال ساخت 12 کلاسه قنوات قم که از جمله 14 باب مدرسه موضوع تفاهم نامه احداث مدارس مشارکتی با سازمان های بین المللی در سال میلادی 2019 است، بازدید به عمل آوردند.

معاون بین الملل مرکز در طی بازدید از روند عملیاتی پروژه اشاره کرد با توجه به اینکه زمان قرارداد تا آخر دی ماه سال جاری می باشد، ضرورت دارد روند اجرایی پروژه مذکور با سرعت بیشتری پیگیری شده و با توجه به نیاز استان در اولویت اجرایی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قرار گیرد.  

در ادامه از مدرسه شهید اشرفی اصفهانی قم بازدید به عمل آمد و با همکاران آموزشی دیدار و گفتگوی صمیمی انجام شد.

به اشتراک بگذارید :