کدمطلب: eyz2ksSx      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۵:۳۶:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۸۷

جلسه مديران مركز امور بين الملل با گراميداشت يادو خاطره شهيدان رجايي و باهنر برگزارشد

رئيس گروه مبادلات بين المللي از پذيرش هيات آلماني جهت آموزش معلمان و كارشناسان وزارت معارف جمهوري اسلامي افغانستان به صورت همكاري مشترك ايران و آلمان خبر داد .

به گزارش مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور ،‌امروز سه شنبه مورخ 9/6/95 جلسه مديران مركز در سالن اجتماعات برگزار شد .

در ابتدا قائم مقام وزير در امور بين الملل  ضمن گراميداشت هفته دولت اظهار داشت : در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است وهمچنین جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکت خود را آغاز کرد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب گشوده است.

علت نام‌گذاری چنین هفته‌ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت و مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال‌ها بر کشور، عهده‌دار امور شد. این دولت در آن دوره بحرانی، بیش‌ترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، تا آنجا که جان خویش را سر آن نهاد.

سپس مهشيد باستاني پور مقدم ضمن ارائه گزارش از عملكرد اين مركز در همكاري با مجامع بين المللي گفت : بايد آمادگي پذيرش هيات وزير دولت عراق به ميزباني وزارت آموزش و پرورش را در دستور كار داشته باشيم تا آمادگي و برنامه ريزي دقيق پذيراي هيات عراقي باشيم . همچنين حضور در نشست تخصصي پيرامون پديده ناصواب « مصادره يكسويه مفاخر فرهنگي مشترك » با مديريت سازمان فرهنگ و ارتباطات را پيشرو داريم كه بايد توانايي ها و ظرفيت آموزش و پرورش و به خصوص مركز امور بين الملل را اعلام نماييم .

وي در ادامه از اعلام آمادگي پذيرش هيات آلماني جهت آموزش معلمان و كارشناسان وزارت معارف جمهوري اسلامي افغانستان به صورت همكاري مشترك ايران و آلمان خبر داد .

ملك بهمني رئيس گروه آموزش از موفقيت دانش آموزان مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور در آزمون تيزهوشان و مدارس نمونه دولتي خبر دادو گفت : آزمون مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي همانند سالهاي گذشته ويژه دانش آموزان مدارس خارج از كشور برگزار شد .

در ادامه داود آتشك معاون هماهنگي و نظارت ضمن تشكر از زحمات همكاران گفت : سامانه شاغلين ويژه مدارس خارج از كشور پس از تلاش بسيار آماده بهره برداري مي باشد و از واحدهاي ذينفع خواسته شد تا اطلاعات نيروهاي اعزامي سال تحصيلي 96-95 را در اسرع وقت وارد سيستم نمايند . همچنين جهت رفاه حال مامورين كه به كشور بازگشته اند هماهنگي هاي لازم با واحدها انجام شد .

گفتني است مسئولين واحدهاي ارزشيابي تحصيلي خارجي ،‌مدارس بين الملل و اتباع خارجي ، آيسسكو
، مطالعات تطبيقي بين المللي و پژوهشي ، اتباع و نظارت بر مدارس خارجي  نيز گزارشات كاري خود را ارائه نمودند .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه