کدمطلب: 5qs5mnIO      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۳:۱۸:۱۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۷۷

برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر ٢٠١٧ در جمهوری اسلامی ایران

حمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در نشست خبری بیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر خبر از حضور حدود 320 نفر از دانش آموزان مقطع دوم و سوم دبیرستان در این المپیاد داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، حمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در نشست خبری بیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر خبر از حضور حدود 320 نفر از دانش آموزان مقطع دوم و سوم دبیرستان در این المپیاد داد. وی افزود: مراسم افتتاحیه این المپیاد روز جمعه، هفتم مرداد در برج میلاد و اختتامیه سیزدهم مرداد در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می شود. رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی یادآور شد: ایران از چهارسال قبل پیشنهاد برگزاری این مسابقات را به کمیته اجرایی المپیاد جهانی ارائه کرده بود که با توجه به شرایط اعلامی از سوی مسئولان این مسابقات، با پیشنهاد ایران برای برگزاری این دوره موافقت شد. مدیر اجرایی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از این رویداد علمی به عنوان یک فرصت ویژه برای ایران یاد کرد و گفت: سال گذشته این مسابقات در کشور روسیه و با حضور نمایندگان 83 کشور برگزار شد و امسال برای اولین بار تیمی از فلسطین در این المپیاد حضور دارد. وی درباره چگونگی برگزاری این رقابتها توضیح داد: دانش آموزان در این مسابقات در یک اتاق و بدون دسترسی به هر گونه کتابی با توجه به مسائل ارائه شده که الگوریتم است در مدت پنج ساعت به حل مساله می پردازند و در پایان با توجه به امتیازات داده شده توسط داوران نفرات برتر انتخاب می شوند. عظمتی گفت: در این مسابقات سن، مطرح نیست بلکه توان علمی دانش آموزان سنجیده می شود و دانش آموزان با توجه به داده ها در یک مسابقه برنامه نویسی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. مدیر اجرایی بیست و نهمین دوره مسابقات المپیاد جهانی کامپیوتر بیان داشت: در این دوره از مسابقات هر کشور، چهار نماینده در قالب یک تیم دارد و با توجه به برگزاری این دوره از مسابقات در فصل تابستان، طی هشت روزی که شرکت کنندگان در تهران حضور خواهند داشت برنامه های متنوعی برای آنان در نظر گرفته شده است. رئیس دانشگاه شهید رجایی اظهار کرد: پس از رقابت در این مرحله در مرحله سوم که به برنامه نویسی اختصاص داشت 40 نفر در مدرسه تابستانی کامپیوتر شرکت کردند و در نهایت به دلیل میزبانی ایران از کشورمان دو تیم چهار نفره برای رقابت در مرحله بین المللی انتخاب شد. ایران با حضور در این المپیاد در سال های مختلف توانست در سال ۲۰۱۲ رتبه هشتم و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در بین حدود ۸۰ کشور رتبه ششم را از آن خود کند. این دومین بار است که ایران میزبان المپیاد جهانی علمی است و پیش از این المپیاد نجوم و فیزیک را میزبانی کرده است. اولین دوره مسابقات المپیاد کامپیوتر، سال 1989 در کشور بلغارستان برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران بیست و نهمین کشور در جهان خواهد بود که امسال میزبانی این رویداد علمی را عهده دار شده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه