کدمطلب: O6BrTREQ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۱۰:۴۵:۳۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۵۶

تجدید پیمان نوجوانان عاشورایی مدارس دوحه قطر با آیین احلی من العسل

آیین احلی من العسل به یاد رشادت های حضرت قاسم بن الحسن (ع) درواقعه عاشورا با حضور دانش آموزان مدارس دوحه قطر برگزار گردید .

آیین احلی من العسل به یاد رشادت های حضرت قاسم بن الحسن (ع) درواقعه عاشورا با حضور دانش آموزان  مدارس دوحه قطر برگزار گردید

  نامگذاری این سوگواره با عبارت احلی من العسل در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) در جواب این سوال که "مرگ در نزد تو چگونه است" و این نوجوان ۱۳ ساله با عبارت "مرگ در نزد من شیرین‌ تر از عسل (احلی من العسل) است " نامگذاری شده است.

امروز باید با اهداف قیام امام حسین (ع) و سیره زندگی و شهادت آن بزرگوار آشنا شویم تا با ایستادگی در برابر ظلم و ستم بتوانیم به سعادت دنیا و آخرت دست یابیم.

در این آیین  دبیران معارف  به یاد رشادت ها و مظلومیت های حضرت قاسم بن الحسن (ع) نوحه سرایی کرده و حاضران نیز اشک ماتم ریختند.

همچنین میثاق نامه سراسری آئین احلی من العسل نیز در این آیین قرائت و با تکبیر شرکت کنندگان تایید شد

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه