کدمطلب: t9tRO3aa      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۰:۴۲:۳۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۲۸

پيام وزيرآموزش و پرورش به مناسبت هفته‌ي پيوند اوليا و مربيان

وزيرآموزش و پرورش به مناسبت هفته‌ي پيوند اوليا و مربيان، پيامي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متن پيام سيدمحمد بطحايي به شرح زير است:

به نام خداوند بخشنده‌ي مهربان

سلام و درود بر همكاران محترم، والدين گرامي و دانش‌آموزان عزيز

خانه و مدرسه دو بال شكوهمند پرواز در آسمان تربیت‌اند و «انجمن اوليا و مربيان»، مظهر همدلي، تعامل و همكاري در امر خطير آموزش و پرورش نونهالان ميهن اسلامي است. رسالت آموزشي و تربيتي والدين و مربيان، زماني محقق مي‌شود كه با اين همدلي و تعامل، فرصت شكوفايي دانش آموزان را فراهم آوريم. اهميت انجمن اوليا و مربيان در اين است كه دو كانون اصلي تعلیم‌ و تربیت را به یکدیگر متصل مي‌‌سازد تا بر پایه‌ي اهداف، مفاهیم و تعاریف مشترک از پرورش فرزندان، مشارکت و همکاری داشته باشند، همچنانكه در سند تحول بنيادين نيز بر ارتقاي جايگاه و نقش تربيتي خانواده و مشاركت اثربخش آن با نظام تعليم‌ و تربيت رسمي، تأکید فراوان شده است.

رویکرد اصلی و غالب وزارت آموزش ‌و پرورش در حوزه‌ي مشارکت والدین در مدارس؛ ایجاد و توسعه‌ي زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای مشارکت‌های همه‌جانبه‌ي خانواده به‌ویژه مشارکت‌های فکری، مشورتی، تخصصی و مهارتی است و از مطالبات جدی والدین؛ تعیین نقش‌ واقعی و کارآمد جهت سهیم شدن آنان در اداره‌ي مدارس، مشارکت در تدوین برنامه‌های سالانه‌ي آموزشی ‌و پرورشی، تصمیم‌گیری در امور مربوط، همکاری در اجرای فرایندها و نظارت بر نحوه‌ي اجرای فعالیت‌هاست.

بدون ترديد حضور جمعیت عظیم والدین گرامي، بادانش، تخصص‌ و مهارت‌های متنوع، امکان مغتنمی برای رفع مشکلات ‌و ارتقای کمّی و کیفی امور مدارس است و سازماندهی والدین علاقه‌مند بر اساس دانش و تخصص‌ در کارگروه‌های تخصصی و مهارتی، تدبیري عالمانه و مشارکت‌جویانه‌ است كه آموزش ‌و پرورش را در حصول به اهداف عالی یاری می‌کند. اصل تکریم والدین، اختیار و داوطلبانه بودن، رعایت قوانین ابلاغی و مدیریت انجمن اولیا و مربیان مدارس از موارد مهمي است كه بايد همواره مورد توجه قرار ‌گيرد؛ بنابر اين از مدیران محترم مدارس انتظار مي‌رود بيش از هر چيز از ظرفیت فکری و مشورتی والدین در امر برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌ استفاده كنند و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و مهارتی، زمینه‌ي ارائه‌ي مشارکت واقعی و بنیادی اين عزيزان را فراهم آورند تا این مشارکت در طول برنامه‌ي پنج‌ساله‌ي ششم توسعه با جدیت كامل ادامه یابد.

اميدوارم در سايه‌ي همدلي‌، همراهي و همكاري فرهنگيان عزيز و والدين محترم، بستري مناسب براي آموزش‌و پرورش بهينه‌ي فرزندان عزيز كشورمان فراهم آيد. براي همه‌ي‌ شما عزيزان در اين امر خطير آرزوي توفيق و سربلندي دارم.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه