کدمطلب: rVpUAP3U      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۱:۵۲:۳۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۳۸

دیدار هیات پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان با قائم مقام وزیر در امور بین الملل و سرپرست مرکز مدارس خارج از کشور

اعضای هیات پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان به ریاست خانم دورانی در محل ساختمان مدارس خارج از کشور و امور بین الملل ، با علیرضا کمرئی قائم مقام وزیر وسرپرست مدارس خارج از کشور دیدار کردند.

بعد از ظهر روز شنبه 22 مهر96 اعضای هیات پارلمانی ایالت بلوچستان پاکستان به ریاست خانم دورانی در محل ساختمان مدارس خارج از کشور و امور بین الملل در سعادت آباد، با علیرضا کمرئی قائم مقام وزیر وسرپرست مدارس خارج از کشور دیدار کردند. کمرئی در این دیدار ضمن اشاره به سابقه دوستی ایران و پاکستان وجود اشتراکات دینی، فرهنگی و تاریخی را ضامن حفظ و گسترش روابط دو جانبه دانست وگفت: با وجود ریشه های قوی زبان فارسی در شبه قاره و واژگان فارسی در زبان اردو پیشنهادهایی را برای همکاری های دوجانبه مطرح کرد. سرپرست مدارس خارج از کشور با اشاره به دو پدیده تروریسم به عنوان بلایی فراگیر در جوامع و داعش به عنوان پدیده ای شوم در میان کشورهای اسلامی گفت: ریشه این دو گرفتاری جوامع در تفکرات غلط و آموزه های انحرافی است و تکیه بر فرهنگ ناب اسلامی و آموزش وپرورش صحیح تنها راه برون رفت از هرگونه افراطی گری است. قائم مقام وزیر آموزش وپرورش در ادامه به مدارس ایرانی فعال در ایالت بلوچستان اشاره کرد و از هیات پارلمانی خواست برای تایید و ارزشیابی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان این مدارس برای ورود به دانشگاههای پاکستان با مسئولین اموزشی پاکستان گفتگو نمایند. کمرئی در خاتمه به تشریح ساختار اموزش وپرورش ایران پرداخت و از سند تحول بنیادین اموزش وپرورش به عنوان تنها سند راهبردی نظام آموزشی ایران یاد کرد که ملهم از آموزه های دینی و فرهنگ ایرانی است و ترسیم کننده جهت آموزش وپرورش وتعیین کننده راهکارهای نظام آموزشی کشور است. رئیس مجلس ایالت بلوچستان نیز با اشاره به توانایی هایی علمی وفرهنگی کشور جمهوری اسلامی ایران به همکاری های دوجانبه تاکید کرد ومتذکر شد درخواست فارغ التحصیلان مدارس ایرانی مستقر در بلوچستان را پیگیری خواهد نمود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه