کدمطلب: 524219      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ ۱۲:۱۸:۰۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۳۹

کسب مدال برنز نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان توسط دانش آموز گیلانی

رضا پور رحیمی دانش آموز سال سوم ابتدایی مدرسه پیشگامان ناحیه دو رشت، در نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان؛ در طبقه بندی اختراعات حوزه سلامت و بهداشت، مدال برنز این نمایشگاه را ازآن خود کرد.

طرح مسواک سر، که قابلیت تمیزکنندگی موی سر از ذرات ناخواسته در لابه لای آن را دارد، طی جلساتی که در معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد و پس از بررسی های به عمل آمده، مورد تایید و حمایت قرار گرفت و بعنوان وسیله ای که نمونه خارجی و داخلی ندارد، از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت اختراع گردید. اختراع مسواک سر، بعد از انتخاب در جشنواره رویش که به همت مرکز مخترعین و نخبگان استان اردبیل برگزار شد، با شرکت در فستیوال آسیا اقیانوسیه درکشور هند، موفق به کسب مقام سوم جهانی شد. این طرح با حضور در نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان(IENA 2017)، که در آن، بیش از 20 کشور جهان شرکت داشتند، پس از چندین مرحله داوری و بصورت غیرحضوری توانست برای مخترع نوجوان خود - رضا پور رحیمی، افتخار آفرین باشد و کسب مقام سوم و دریافت مدال برنز این نمایشگاه را به ارمغان بیاورد. گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان (IENA 2017)، با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین IFIA در محل دایمی نمایشگاه شهر نورنبرگ برگزار شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه