کدمطلب: 614889      تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۰۵:۰۴:۰۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۶۷

تشریح دیپلماسی آموزشی ایران در دیدارسید محمد بطحایی با رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه

سید محمد بطحایی در دومین روز سفر خود به روسیه به همراه مهدی سنایی سفیر ایران روز پنجشنبه ۳۰فروردین با ویاچسلاو نیکونوف رئیس کمیته آموزش و علوم دومای روسیه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سید محمد بطحایی گفت: سیاست دولت ایران آن است که به انحصار زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان آموزشی در مدارس پایان بدهد و با تنوع بخشیدن به تدریس زبان های خارجی مدارس، به غیر از زبان انگلیسی، زبان های دیگر را نیز در برنامه آموزشی دانش آموزان بگنجاند که زبان روسی یکی از آنهاست.

بطحایی افزود که این موضوع را با اولگا واسیلیوا وزیر آموزش و علم روسیه نیز در میان گذاشته ام و در خصوص آموزش معلمان در این رشته صحبت کردم. قرار است کارگروهی جهت تهیه تفاهم نامه همکاری در این زمینه تشکیل شود تا بتوانیم آن را اجرایی نمائیم.

ویاچسلاو نیکونوف رئیس کمیته آموزش پارلمان روسیه نیز با استقبال از این طرح درباره وضعیت آموزش زبان فارسی در روسیه گفت:  هم اکنون زبان فارسی در برخی از مراکز آموزش عالی روسیه از جمله انستیتوی کشورهای آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو تدریس می شود ولی باید به فکر تدریس زبان فارسی در مدارس مثل زبان چینی  باشیم  و ببینیم چطور می توانیم زبان فارسی را در بخشی از برنامه آموزشی خود وارد کنیم.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه